Vista 64-bit nie rozpoznaje żadnegej Pamięci USB (Pendrive)

Witam,

Mam VISTA 64-bit Home Basic i mam problem. System nie rozpoznaje zadnej pamięci USB (mam jakis noname poza tym próbowałem kolegi Kingston oraz 2 inne). Po włożeniu Pendrive’a do USB system wykrywa Urządzenie Pamięci Masowej USB i nic więcej nie robi, jak wchodzę na mój komputer to nie ma dysku wymiennego, nie ma nic dodatkowego, czasami jest ale system sie zawiesza jak na niego wejde i zaraz po wyjeciu pamieci wraca do normy. Co to moze byc. Pendrive’y które próbowałem działają na innych na 100% zreszta u mnie w XP tez działały. Dodam jeszcze ze mam inne urządzenia USB (mysz, kamerka, bluetooth) i działają ok. Co mam zrobic??

Podałeś za mało szczegółów. Podaj Pendrive nazwę i rozmiar w GB. Ile masz pamięci RAM?

Trochę nie na temat “Jak przyspieszyć Vistę?”

Po pierwsze

Pendrive musi mieć równą pamięć co RAM. (Np: 1 GB RAM odpowiada Pendrive 1 GB) W gigabajtach nie mogą się różnić między RAM a Pendrive.

Po drugie

Sprawdź listę czy urządzenia jest kompatybilne pamięci przenośnych USB zgodnych z ReadyBoost.

Poczytaj jak inicjować pamięci przenośnych USB i listę urządzeń niekompatybilnych.

http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art025.mspx

Ok, a wiec moj sprzet to:

Sempron 3000+ 64 bit,

ASUS K8N

2 x 1024 MB Kingston PC400

WD 80GB

GF 6200 256MB/256bit

Nie chodzi mi tylko o przyspieszenie, ale to tez jest ciekawe, mi nie chce system rozpoznać zadnego USB ani zwyklego 512MB ani np Kingston 2GB z funkcją ReadyBoost. Po prostu rozpoznaje urządzenie ale nic z nim nie robi. Powinno się pojawić autoodtwarzanie i tam wybór np. Eksploruj lub przyspiesz mój system. Mi po prostu nie rozpoznaje Pendrive’a. Nie wiem próbowałem aktualizować system wiem, ze za rozpoznawanie pamięci USB odpowiedzialna jest biblioteka usbstor.sys jednak nie moge jej podmienic bo system nie pozwala poza tym nie wiem skad wziac inna wersje.

A czy masz najnowsze sterowniki do usb? nie masz żadnych konfliktów?

Proponuję zainstalować najnowsze stery do mainboardu a jak nie pomoże upomnieć się o nowy bios. Hehe, a co podpowiada diagnozowanie problemu?

Poza tym po co Ci 64bitowa home basic??

Przeczytałem kilka razy wypowiedź autora wątku:

… i nie znalazłem ani słowa o technologii ReadyBoost. Wiem, temat ostatecznie poszedł w kierunku ReadyBoost, ale czy pendriive’a używamy tylko do tego? Ja przykładowo używam go do przenoszenia dokumentów…

Myślę, że autorowi w pierwszym rzędzie chodziło o to, aby system go poprawnie rozpoznał i zainstalował. Czyż nie?

A takie stwierdzenia:

są dla mnie niezrozumiałe, możesz rozwinąć myśl?

PS

Przepraszam, że mój post tyczy się tylko strony formalnej pytania, a niewiele wnosi w sprawę rozwiązania problemu.

Nie mam żadnych konfliktów, co do sterwoników do płyty to do ASUS K8N nie znalazłem do Visty. Bios jest najnowszy i przypomnę że inne urządzenia działają a z XP działał i pendrive.

Na pytanie : “Poza tym po co Ci 64bitowa home basic??” odpowiem:

Jestem użytkownikiem domowym więc stąd wersja home, 64-bit bo sprzęt mam 64-bitowy, dlaczego Basic - nie potrzebuje takich bajerów jak Windows Aero - wiec odpowiedz nasuwa się sama że potrzebuje jakiś system i kupując oryginalny najlepszym rozwiązaniem dla mnie to właśnie Vista HB.

a tak wogole to w koncu ktos zrozumial (disable) o co mi chodzi. Dokładnie nie widzi mi żadnego pendrive, a właśnie chce przenosić po prostu dane a nie używać do przyśpieszenia systemu bo ten przy 2GB Ramu działa bardzo dobrze.

Więc dalej nie wiem co jest przyczyną że system nie widzi pendrive’a jako dysku przenośnego (może i widzi ale nic z nim nie robi i nie pozwala korzystać z niego)

Może ktoś ma sterowniki do K8N Asusa do Visty albo sterowniki USB do Visty, albo wie gdzie szukać rozwiązania problemu??

Nie wiem jaki model Kingstona posiada pan p2rek? Jeśli pan ma DataTraveler II to niestety nie współpracuje z vistą.

Lista Kingston który współpracuje z vistą:

DataTraveler ReadyFlash

Dysk flash KINGSTON DataTraveler 2GB USB 2.0 for Windows ReadyBoost (DTR/2GB) win_vista.jpg

http://www.kingston.com/plroot/flash/dt_readyflash.asp

lub

DataTraveler

DataTraveler USB Flash drives are ideal for home office, small business, schools and promotions.

http://www.kingston.com/plroot/flash/datatraveler.asp win_vista.jpg

Ogólna lista

http://www.kingston.com/plroot/flash/datatraveler_home.asp

Mam zamiar zamówić takiego Pendriva

http://1klik.pl/sklep/Dysk_flash_KINGSTON_DataTraveler_2GB_USB_2_0_for_Windows_ReadyBoost_DTR_2GB/p1315266/?PHPSESSID=b69b2c1b3a76b6888f5088a387ef8f64

To teraz mam pytanie:

Czyli jak ktos mi cos przyniesie na jakims najtanszym nieobslugiwanym pendrive to nie odczytam tego w Viscie?? Nie odczyta tego co jest na pendriv’e?

Vista ma problem z instalacją sterowników niektórych pamięci (u mnie było tak z iPodem, PenDrive i telefonem). Wystarczyło nakazać aby sterownik był poszukiwany na tym samym dysku na którym zainstalowana jest Vista.

Nakazać? jak nakazac? ja probowałem nawet aby szukał w katalogu Visty sterowników i nic. :frowning: pomocy

Spróbuj podłączyć PenDrive do innego gniazda USB 2.0. Nie wiem jak odróżnić gniazdo USB 1.1 od 2.0 :?:

Mam 8 gniazd USB i na wszystkich tak samo. Rozpoznaje nowe urządzenie w większości przypadków poprawnie (urządzenie pamięci masowej) ale nic z nim nie robi i nie pojawia się nowy dysk.

Spotkałem się z tym że nowa instalacja visty nie znajduje w ogóle nic pod usb - tak jakby porty były martwe/ wyłączone.

Po wglądzie do menedżera urządzeń okazało się że jakimś magicznym sposobem jest konflikt na usb (żadne urządzenie nie było wówczas podłączone) a wystarczyło jedynie przeinstalować sterownik do usb wskazując na katalogi visty…

Może w twoim przypadku jest tak, że aktualny, działający sterownik do usb powinien być doinstalowany ze strony producenta mainboardu, ale skoro mówisz że tam nie ma…

Jeżeli masz wersję box windy to możesz też dzwonić na infolinię microsoftu, przy wersji oem jeżeli kupiłeś ją samemu i instalowałeś to się na ciebie wypną…

może coś tak abstrakcyjnego jak usunięcie wszystkich driverów portów usb… sam poszuka, może coś znajdzie…

Dodam iż mój data traveler działa bez zadnych problemów na home premium (32bity).

Kupiłem taki produkt i nie mam problemów z vistą.

c5627a5d6a80c90fm.jpg c841179d8801c62bm.jpg