Vista 64 bitowa a pokazuje 32 bitową

Witam ! Mam laptopa Fujitsu-siemens, właściwie to lifebook C-1020. Po instalacji Vista Ultimate pokazuje mi w zakładce SYSTEM, że mam 32 bitowy system operacyjny, jak tak nie jest. Wersja oczywiście VISTY też jest 64 bitowa. Dlaczego tak może być ?

Mam Pentium 4 - M CPU 2.20Ghz 2,19 Ghz,752 Mb pamięci RAM,karta grafiki S3 Graphics ProSavageDDR 118D10CF,dzwięk VIA AC’97

Nie masz wersji x64! Twój procesor nie jest takową jednostką (brak obsługi rozkazów 64 bitowych)!

Czy jesteś przekonany, że Twój laptop jest oparty na 64-bitowej platformie?

A daj sobie pan spokój z tymi domysłami. Nie jest!

potwierdzam to co piszą koledzy wyżej

dopiero core duo w notebokach obsługuje 64 bity :stuck_out_tongue:

nie mylić z centrino duo :stuck_out_tongue:

Nie prawda :stuck_out_tongue: Pierwsze Core Duo Mobile nie obsługują x64, dopiero Core 2 Duo :stuck_out_tongue:

dokładnie, Core Duo to Yonah a on nie potrafi 64bit , dopiero Core 2 Duo czyli Merom potrafi.

A czy w jakiś sposób można się upewnić tz sprawdzić czy tak jest napewno ? Chodzi mi o sprawdzenie ilu bitowy on jest.Słyszałem że Pentium IV to już powinien być 64, a poza tym skoro wgrałem Viste Ultimate 64bity, to dlaczego nie miał nic przeciwko i się zainstalował,nie powinien przypadkiem wystąpić jakiś błąd ? Czyli w tej sytuacji lepiej jk bym zmienił na Vista 32,bo skoro wgrałem 64 to bardziej go pewnie obciążam…Czy tak jest ? Doradźcie…Dzięki !

nie! vista 64 się instaluje bez problemu na 32 bitowych procesorach, już testowałem

Anathema

sory :stuck_out_tongue: to miałem na myśli :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 15.03.2007 (Czw) 13:44

verest zainstaluj i będzie pisało co obsługuje procek :stuck_out_tongue:

żeczywiście pentium 4 są 64 bitowe (przynajmniej te nowsze)

pentium M nie jest :stuck_out_tongue: i to jest 100% pewne :stuck_out_tongue:

Za osobami wyżej - to nie jest procesor 64-bitowy. A do niego to zdecydowanie lepsza będzie Vista 32-bit.

Właśnie sprawdziłem przez program EVEREST.Nie widze żeby w zakładce gdzie jest cokolwiek o procesorze było napisane że jest 32 bitowy.Poza tym w zakładce płyta główna jest napisane że szerokość magistrali to 64 bity a w zakładce procesor są takie dane:Typ:Mobile Intel Pentium 4M,2200 Mhz. (22 x 100),nazwa kodowa:Northwood,seria D1,we właściwościach procka jeszcze jakieś takie dane:częstotliwość zegara zewnętrznego 133 Mhz. Napewno macie racje że to z pewnością 32 bitowy,kolega się pewnie zasugerował że jak IV to już raczej napewno 64.Czyli lepiej będzie jak zainstaluje 32,bo napewno będzie mu lżej…,a poza tym Ultimate nie bardzo na nim,dlatego że ma problem z kartą video,np.z Windows Media Center nie moge korzystać.Podobno wersja Bussnes będzie bardziej optymalna pod mój komp.Dzięki za pomoc !!

Mozna to latwo sprawdzic w Viscie:

PPM na Moj Komputer > Indeks Wydajnosci Systemu Windows > Wyswietl i Drukuj Szczegoly

Tam w kategorii system jest: “Obsługa 64 bitów”

Twój komputer nie obsługuje x64 skoro tak pokazuje ja mam wersje 32 bit i mi wszystko wporządku pokazuje