Vista 64 - kłopot ze sterownikami COM na USB i Skystar2

Zaznaczę, że wszystko było ok do wczoraj - wieczorem zainstalowały się jakieś nowe poprawki do Visty 64 i dzisiaj po uruchomieniu kompa szok… Nie działają sterowniki do 2 portów COM na USB i karty Skystar2.

Próbowałem kilku sztuczek poznanych wcześniej, jakich użyłem przy instalacji całości kilka miesięcy temu, jak np komenda:

bcdedit /set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS, ale niestety nic to nie wnosi.

We właściwościach tych urządzeń w menedżerze mam komunikaty:

"System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Kliknij przycisk Wyszukaj rozwiązania, aby wysłać dane o tym urządzeniu do firmy Microsoft i sprawdzić, czy jest dostępne rozwiązanie."

No i nic nie pomaga.

Porty COM chodziły na sterach Prolific’a do XP 64, technistat skystar2 na sterach do xp64 ze strony producenta.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Złączono Posta : 17.08.2007 (Pią) 12:47

Mam legala więc zadzwoniłem do MS - odpowiedź - nic się nie da zrobić, to wogóle nie może działać - mówię działało - odpowiedź niemożliwe. Mogą się ugryźć w tyłek, odinstalowałem wszystkie najnowsze poprawki i działa.

A ponieważ to przechyliło czarę goryczy mam kolejne pytanie: Podobno legalni właściciele Vista Ultimate mogą się gratis przesiąść na XP - słyszał ktoś o tym, może macie jakieś linki?

A może mogę jakoś tą pieprzoną Vistę zwrócić po kilku miesiącach działania?

Z góry dzięki za pomoc.