Vista 64, VMWare i Debian - brak netu

(Kamil321) #1

Chciałem sobie postawić Debiana na VM, zassałem netinstala spod Visty i w tym momencie debian chce konfigurować sieć... Próbowałem chyba wszystkiego - bridged, nat - nic nie działa. Wyłączyłem nawet kasperskyego myśląc, że to on blokuje - dalej brak połączenia. Ma ktoś jakiś pomysł?

(roobal) #2

Jakie masz połączenie z netem? Nie wiem ja VMWare ale w Virtualbox masz możliwowść wybrania danego modelu karty ale tylko ethernet. Jeśli łączysz się z netem przez kabel to nie powinno być problemu, chyba że masz Wi-Fi, to zapewne będziesz musiał konfigurować podczas instalacji. Powinna być chyba też opcja korzystania z karty gospodarza, tak jak w przypadku cd-romu, poszukaj w opcjach.

Pozdrawiam!

(Kamil321) #3

Kartę mam najzwyklejszą ethernet, net idzie po kablu. Korzystanie z karty gospodarza to z tego co wiem opcja bridged, jak już wspominałem - niby działa, ale połączenia na debianie nie mam. Mam VMWare Workstation 6.5.2 (najnowsze).

Opcje netu:

beztytuuuxx.th.png

EDIT: na VirtualBox wszystko działa idealnie. Chyba muszę się pożegnać z VMWare...

(roobal) #4

Może w przypadku VMWare net trzeba skonfigurować ręcznie nawet jeśli korzystasz z dhcp. Nie wiem dla mnie VMWare jest jakieś pokręcone, Virtualbox jest jakoś bardziej przyjazny :slight_smile:

Pozdrawiam!

(Kamil321) #5

Niestety chyba przez to, że mam 64-bitowy system, na vboxie nie działają foldery współdzielone, schowek w obie strony i urządzenia usb... Na vmw wszystko było ok, jedyną przeszkodą był brak netu...