Vista a brak połączenie internetowego

(wieszak) #1

Witam,

Postanowiłem napisac temat w tym dziale, ponieważ pojawił się u mnie problem z połączeniem internetowym. Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Visty jako jedyny w firmie. Połączenie z siecią wewnętrzną działa poprawnie nawet mam połączenie "ze światem", lecz tylko po przez komunikatory. W jakiś dziwny sposób zablokowane są Opera i inne przeglądarki oraz Outlook.

Wyłączyłem zaporę bo myślałem, że może ona w jakiś sposób blokuje ale nie.

Mam małe pytanie.

Czy może pojawiła się jakaś aktualizacja, która jest za to odpowiedzialna? Może coś poblokowało?

Chyba, że macie jakies inne pomyśły.

Dziękuję.

(Technik Elektro) #2

co to za rodzaj internetu ?? jak się łączysz ?? po kablu czy wifi ??

(wieszak) #3

Połączenie mojego komputera odbywa się przez WiFi, a dalej jest Neostrada. Działają tylko komunikatory, natomiast wszystko inne zablokowane.

Po sieci wewnętrznej poruszam sie normalnie ale wyjście na świat jest zablokowane. Wszystkie inne komputery i laptopy pracujące na XP działają normalnie a mój z Vistą nie :frowning:

(Technik Elektro) #4

to raczej nie wina Visty, też korzystam z NEO + AP. uruchom konsolę CMD, wpisz ping http://www.wp.pl co się wyświetla ??

(Itq5) #5

Może masz jakiegoś antyvirusa aktywnego ?

(Technik Elektro) #6

antywirus nie ma nic do "gadania" chyba, że jest to paczka typu Internet seciurity (z wbudowanym firewall-em) itp.

(wieszak) #7

Już próbowałem, wyskoczyło okno z wierszem polecenia i znikło.

Jakieś pomysły?

Co do antyvira to mam Avasta. Dziwne jest to, że gg, tlen, skype, działają a przeglądarki i otlook nie. Mało tego, jak sobie wejde w połaczenia internetowe to mam pokazane, że wyjście na świat jest, i nie ma żadnych problemów z połąceniem.

Jakieś pomysły?

(Technik Elektro) #8

te aplikacje działają po adresach IP.

tutaj za pośrednictwem serwera DNS - wygląda na to iż on szwankuje proponuję w ustawieniach połączenia ustawić ręcznie DNS na np. Open DNS (ogólno dostępne adresy serwerów DNS :

i spróbować.)

co do konsoli : menu start -> rozpocznij wyszukiwanie wpisz cmd naciśnij enter -> wpisz

ping www.wp.pl

(wieszak) #9

Jeśli chodzi o ping to tak jak napisałem, nic nie ma. Wyskakuje tylko wiersz polecenia i znika. Co do reszty, sprawdzę to jutro bo już nie ma mnie w pracy.

Może dopowiem, że mam połączenie z internetem tylko za pomocą karty sim z sieci Orange.

Wszystko działało normalnie, ale sie spsuło :slight_smile:

(Technik Elektro) #10

wykonaj kreatora sieci i wybierze jako łącze z internetem to przez sim a nie przez LAN.

(wieszak) #11

Cóż, powiem tak. Naprawiłem, lecz trochę to trwało. Mimo, że miałem wszystko ustawione, to musiałem wszystkie dane odnośnie bramy, maski idns wpisywac odnowa. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy.

Dziwne jest to, że niczego wcześniej nie zmieniałem :slight_smile:

Dziękuję za pomoc.

(Jacekciolek) #12

Witam!

Mam problem z podłączeniem się do internetu Netii za pomocą modemu Sagem...

Sprawa wygląda trochę dziwnie... Do niedawna używałem xp na komputerze stacjonarnym i na nim nie miałem żadnego problemu z połączeniem, ale kupiłem laptopa na którym jest zainstalowana Vista i tutaj zaczynają się kłopoty... Cały czas dioda ADSL miga (a nie powinna) i wyskakuje błąd 680! Ale co jest najdziwniejsze tydzień temu bez problemu połączyłem się na Viscie! Dzwoniłem już kilka razy na infolinie, za każdym razem otrzymałem inne wskazówki, wszystkie wykonałem a podłączyć się nie mogę jak nie mogłem!

Liczę na waszą pomoc! Pozdrawiam!

(Technik Elektro) #13

jak miga dioda ADSL to znak że modem się nie synchronizuje z linią a zatem możliwe że linia nie jest dostosowana do pracy. jako że netia działa na identycznej zasadzie co neo to proszę :

http://www.microsoft.com/poland/oem/oem ... trada.aspx

(Jacekciolek) #14

To jak wytłumaczyć ze raz udało mi sie połączyć a następnym razem już nie...