Vista a defragmentator dysków (trwa analizowanie)

Tydzień temu zachciało mi się walnąć defraga. Przyzwyczajony do XP odpalam program i klikam zachęcający guzik “defragmentuj teraz”. Trwa defragmentowanie i takie tam (niestety bez postępu ani niczego w tym stylu, trochę mnie to zmartwiło, bo lubię wiedzieć ile jeszcze zostało i jak poszatkowany mam dysk). Musiałem kompa wyłączyć, przerwałem więc defraga, na co on wyświetlił “Trwa analizowanie dysków”. Miało potrwać kilka minut. Po kilku minutach nic. Wyłączyłem kompa.

Włączam go ponownie, a tutaj dalej “trwa analizowanie”. ■■■? - myślę.

Procesy - defrag - kill. Zniknęło okienko, ale analizuje dalej.

No to co - Google it! Ale tam również niczego szczególnego nie znalazłem. Kolejny pomysł - dobreprogramy. Niestety albo nie umiem szukać, albo mam wybitny przypadek zawiechy w trakcie analizy. Załączam screen.

analizowaniefd2.th.jpg

Nie przeszkadza w pracy, może minimalnie zwalnia system, ale chciałbym jednak odblokować sobie możliwość defragu… Jakieś pomysły? z góry dzięki!

użyj wiersza polecen start> uruchom> cmd i wpisz defrag wyświetlą ci śię wszystkie opcje łącznie z analizą

ja bym zrobił tak…przywracanie systemu i jakiś inny dyfrag niż systemowy, bo ten naprawde nie jest dobry

Jak za każdym razem, gdy postuję tutaj, po napisaniu tematu problem rozwiązuje się sam :slight_smile: Po ponad tygodniu (!) dostałem komunikat “Analizowanie zakończone”. Vista mnie przeraża. :shock:

Jakie defragi polecacie? Co ruszą jednocześnie na Viście?

1Obit smalldefrag ten najnowszy

Hmm, nie znalazłem takiego programu - może jakiś link?

http://www.instalki.pl/programy/downloa … Defrag.php nie small tylko smart

OK, działa. Wielkie dzięki! :slight_smile: