Vista a dżwięk (Realtek ALC883)

(Mptysz) #1

Witajcie!

Potrzebuję pomocy. Mam Vistę Ultimate. Płyta główna MSI K9N SLI ze zintegrowanym dźwiękiem Realtek ALC883. Zainstalowałam sterowniki do dźwięku i mam w sys treju 2 głośniczki 1-od visty i 2-gi menadżer realtek. W obu "miejscach" jest ustawiony dźwięk 5.1 - w teście wszystko gra, dżeik jest z odpowiedznich glośników. Problem w tym , że ze wszystkich aplikacji mam dżwięk z 2 dłośników. Czy są gdzieś ustawienia które pominęłam?

(Kolmar) #2

Aby napewno ??? Sprawdź w panelu sterowania -> realtek sound effect manager

(Mptysz) #3

Niestety na pewno. Sprawdziłam jeszcze raz. Jak klikam na poszczególne głośniki to działają prawidłowo, tzn każdy wydaje dźwięk. Jednak żadna aplikacja ze wszystkich nie korzysta

(Dawiddd55) #4

Ja ma taki sam problem tyle, że z kartą na płycie Asus A8N5X. Pomimo ściągania najnowszych sterowników ze strony realteka jak i z Asusa nic to nie daje i nie sądzę żeby ten problem sie jakoś dało rozwiązać dopóki producenci nie wydadzą jakiś sterowników co by naprawiały ten problem, a raczej jest to już mało prawdopodobne z uwagi na to że system już jest ponad rok na rynku i problem pomimo ukazania sie wielu wersji sterowników dalej pozostał. Dodam nawet że ściągnąłem sterowniki ze strony asusa do mojego modelu płyty i nic to nie pomogło. Także moja rada to przyzwyczajenie się do tego i tyle.