Vista, a gry?

Witam

mam pytanie czy starsze gry działają na systemie vista ??

Mam Vista Home Premium 64 bit, Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz, Ram 4 GB, Grafikę GeForce 8600 GT 1GB

Kupiłem grę z serii kolekcja klasyki : Brothers in Arms Road to Hill 30 i Brothers in arms Earned in Blood w celu wypróbowania nowego komputera. Zainstalowałem grę właczam pojawia sie to okno kolekcja klasyki i to co tam tam czyta ten kolo po czym przenosi mnie na pulpit i widzę myszkę która niby wczytuje (bo widać ten krążek niebieski) i tak przez 15 sekund po czym jest zwykły kursor i nic się nie dzieje. Próbowałem uruchomić gre poprzez tryb zgodności bez efektu. Zainstalowalem nowe sterowniki od karty graficznej i nic to nie zmienilo.

Gry te nie mają wygórowanych wymagań sprzętowych a mino to nie działają. Proszę o pomoc. :smiley:

Kolego problem może być w tym, że posiadasz system 64bitowy a stare gry były pisane na 32bity to pierwsza sprawa a druga to to niestety że niektóre gry z Vistą nie bardzo chcą chodzić. Mam też Vistę ale 32bitową i zdarza się że jakaś gra nie chodzi ale bardzo rzadko. Spróbuj jeszcze ją uruchomić z prawami administratora może wtedy pójdzie.

Tak jak wyżej. Niektórych gier po prostu nie uruchomisz na Viście 64-bit. U mnie nie chodził Far Cry i KOTOR II po wgraniu spolszczenia. Niektóre gry w sposób specyficzny odwołują się do architektury 32 bitowej, której Vista w tym przypadku nie jest w stanie zemulować lub emuluje niewłaściwie.

Poszukaj w internecie najnowszych patchy, możliwe za któryś wyszedł już po premierze Visty i daje grze kompatybilność z tym systemem.

Sory za offtop ale… Jeżeli ten zestaw został kupiony przede wszystkim do gier, to ta karta graficzna była fatalnym wyborem.

Dzięki. Co do tej karty to był taki zestaw i nic nie moglem poradzic . Może idealna nie jest ale na pewno lepsza od GeForca 4 Mx :slight_smile: