Vista, a gry?

(Marianwlkp11) #1

Witam

mam pytanie czy starsze gry działają na systemie vista ??

Mam Vista Home Premium 64 bit, Intel Core 2 Quad Q6600 2,40 GHz, Ram 4 GB, Grafikę GeForce 8600 GT 1GB

Kupiłem grę z serii kolekcja klasyki : Brothers in Arms Road to Hill 30 i Brothers in arms Earned in Blood w celu wypróbowania nowego komputera. Zainstalowałem grę właczam pojawia sie to okno kolekcja klasyki i to co tam tam czyta ten kolo po czym przenosi mnie na pulpit i widzę myszkę która niby wczytuje (bo widać ten krążek niebieski) i tak przez 15 sekund po czym jest zwykły kursor i nic się nie dzieje. Próbowałem uruchomić gre poprzez tryb zgodności bez efektu. Zainstalowalem nowe sterowniki od karty graficznej i nic to nie zmienilo.

Gry te nie mają wygórowanych wymagań sprzętowych a mino to nie działają. Proszę o pomoc. :smiley:

(Szalkowski1) #2

Kolego problem może być w tym, że posiadasz system 64bitowy a stare gry były pisane na 32bity to pierwsza sprawa a druga to to niestety że niektóre gry z Vistą nie bardzo chcą chodzić. Mam też Vistę ale 32bitową i zdarza się że jakaś gra nie chodzi ale bardzo rzadko. Spróbuj jeszcze ją uruchomić z prawami administratora może wtedy pójdzie.

(system) #3

Tak jak wyżej. Niektórych gier po prostu nie uruchomisz na Viście 64-bit. U mnie nie chodził Far Cry i KOTOR II po wgraniu spolszczenia. Niektóre gry w sposób specyficzny odwołują się do architektury 32 bitowej, której Vista w tym przypadku nie jest w stanie zemulować lub emuluje niewłaściwie.

Poszukaj w internecie najnowszych patchy, możliwe za któryś wyszedł już po premierze Visty i daje grze kompatybilność z tym systemem.

Sory za offtop ale… Jeżeli ten zestaw został kupiony przede wszystkim do gier, to ta karta graficzna była fatalnym wyborem.

(Marianwlkp11) #4

Dzięki. Co do tej karty to był taki zestaw i nic nie moglem poradzic . Może idealna nie jest ale na pewno lepsza od GeForca 4 Mx :slight_smile: