Vista a ilosc ramu pokazuje za malo?

witam

kupilem nowy komputer z windows vista home premium 32bit wgranym “fabrycznie” i niepokoi mnie ilosc ramu pokazywanego w menedzerze urzadzen pokazuje mi cos takiego : pchysical memory : total:2045 , cached:1557 , free:5 , czy to jest ok dodam ze ram to 2gb , moze ktos sie z tym spotkal z gory przepraszam ale nie pisze polskich znakow bo mam angielski windows (do moderatora)

No chyba dobrze jeżeli pisze total:2045 to jest 2 gb…

chodzi mi o to free jest tylko 5

Zainstaluj XP - będzie chodził znacznie sprawniej. Vista używa technologii superfetch do przyspieszenia uruchamiania aplikacji. Jest to bufor m.in. w pamięci RAM, do którego Vista z wyprzedzeniem ładuje dane aplikacji, których prawdopodobnie użyje użytkownik. Jest to zabawa w wróżkę, a szczerze mówiąc prosta funkcja prefetch w WindowsXP działa o wiele sprawniej. Nie marnuj życia na Viste.

nie chcialem sie jeszcze poddawac ale jak bede mial wiecej problemow z vista to tak zrobie

No cóż, to Vista, więc konsumuje tyle, ile widzi. Wszystko po to by szybciej działać.

ok chyba na razie mi tyle wystarczy dzieki za info pozdrawiam

niewiem karzdy narzeka na viste umnie chodzi juz od roku i niemam zadnych problemow