Vista a ilość uzywanego ram :|

Witam,

jestem nowy na tym forum.

Mam 1 gb ramu (ddr2 800mhz) i jestem bardzo ciekaw czy u was też vista zżera aż 60-70% ramu w stanie spoczynku (sprawdzałem kilkoma diagnostykami). Czy jest to normalne??? Co można wyłączyć żeby system miał więcej ramu? Narazie to wyłaczyłem aero glass, przezroczystości i panel boczny da się coś jeszcze?

Pozdrawiam wszystkich.

Nie jest to prawidłowe - w normalnym stanie użycie pamięci wynosi 25 - 35% zasobów.

Otwórz Menadżera Zadań (CTRL + ALT + DEL) i popatrz, który z procesów zabiera tyle zasobów

Pozdrawiam

masz premium i na dodatek 64bit gdzie jest większe zapotrzebowanie na ram , 1GB niby jest OK ale jednak mało, usówanie bajerów vistowych mało ci zejdzie z ramu, po prostu tak Vista ma, poza tym vista ma tego speedfetch co cały czas monitoruje co user robi i optymalizuje programy które mają być w ramie od razu po starcie systemu a które nie itd. , można powiedzieć Vista żyje swoim życiem i że vista jest w spoczynku czyli nic nie robi idluje to nie znaczy ze ma zmiejszyć sie ram z tych 700MB do 200MB

u mnie Vista na dzien dobry zjada 800MB ramu po samym boocie a średnio zużyte mam 1,1GB

fakt sprawdziłem vista sama z siebie tyle zżera… jak dołożę 1 gb ramu to będzie jadła z 1 gb ramu non-stop ale system jest przynajmniej fajniejszy i blizszy tym który mają macki

pzdr

STary, ty se wyobraź, że ja mam 512 ramu :slight_smile: o grach mogę zapomnieć :slight_smile:

a ja łudzę się że silent hunter 4 będzie płynnie chodził… Czy ktoś próbował odpalić Silent hunter 3 na viscie? jego wymagania na Xp to 512mb ramu więc na viście 1gb ramu jej powninno wystaeczyć? chyba…

ja mam 1GB DDR2 (667) i zjada mi srednio 470-550MB przy spoczynku z włączonymi 2 użytkownikami GG + iTunes, a wczoraj zauważyłem coś ciekawego… grałem przez kilka godzin w Black&White 2, jak wyłączyłem gre miałem 234MB razu zajętego i tak przez dłuższy czas, aż zacząłem otwierać jakies programy itp… a wracajac do B&W2 pod Vista śmiaga jak szalona, zero zacinania itp… pod XP przycinała się mi na gra :]

z tego wychodzi ze w viscie zeby myslec o grach trzeba miec 3 gb ramu co najmniej. bo u mnie zajmuje 600 mb okolo. z czego ponad 200 przydziela na pamiec graficzna(w sumie ponad 500 mb)-czy da sie to zmienic(wylączyc?)? nie sadze zeby Vista potrzebowała pół giga ramu graficznego na pulpit nawet w tej kompozycji Areo,gry tyle nawet nie potrzebuja w wiekosci.po prostu bez sensu 270mb ramu jest zajęte…

udało mi sie “uwolić” programem freeram 500 mb z 750 używanego, a mam 1 gb ramu. tyle że ten program jest lichy

Vista zawsze zajmuje 60-70% pamięci RAM, bo większość z tego to jest bufor, który jest dynamicznie zwalniany, gdy pojawia się jakaś aplikacja, która więcej pamięci potrzebuje. A do bufora są ładowane kawałki często używanych bibliotek/aplikacji.

A program uwalniający RAM po prostu zżera go bardzo dużo, tak, że bufor i to, co Vista może zwolnić, jest zrzucane do pliku wymiany i po zamknięciu “zżerania RAM” wolnej pamięci pozostaje więcej. Ale później stopniowo będzie wypełniana. Tak samo zresztą to działa i pod każdym innym systemem Windows.

Przykładowo można sobie stworzyć skrypt VBS o treści:

Mystring=Space(67108864)

który tworzy 64 MiB zmienną i tym sposobem tyle megabajtów musi Windows zwolnić na czas działania skryptu. A potem jak program przestaje działać, to pamięci wolnej trochę pozostaje więcej.

Ja mam dwie kości po 1Gb i obecnie (w tej chwili) pożera 810MB

Aż tyle ?? U mnie zaledwie 400MB :stuck_out_tongue:

Pracuje mi Windows Media Player i Firefox (?) może tyle chłopaki zajmują.

U mnie tyle z włączonym winampem i z sidebarem :slight_smile:

Logicznie rzecz biorac to wychodzi na to ze Vista to myslacy system

Jak grasz w gre to najpewniej nie siedzisz w internecie nie sluchasz muzy itp wiec po co ma byc zajety ram ? a jak konczysz grac to zabawa zaczyna sie na nowo :slight_smile:

Ja mam 512 ram 32bit system i mi żre ok. 50 w spoczynku 70 używanie ram.

mi bierze 63% jak nic niema włączonego

a ile masz pamięci ??

masz coś ze wzrokiem?

niewidzisz opisu?

jak dalej niezobaczyłeś to 512mb

A ty znasz ortografie ?? :roll: