Vista a ilość uzywanego ram :|

masz taki komp i kupujesz(a raczej testujesz pewnie wersje trial ) Vista ultimate?? :o mozesz to wyjasnic? po co ci?szpan? :twisted:

w ogole patrze kazdy szpanuje podpisem ze ma viste :twisted: szczegolnie zadziwia mnie ilosc Visty Ultimate wartej 750 zł-mamy az takie bogate spoleczenstwo? :twisted: chyba ze wszyscy testuja wersje 120 dniowe:) ale zeby od razu Ultimate-polowy funkcji ine wykorzystasz klopas ty np.

Jaką wersję triall (http://www.microsoft.com/emea/technet/eval/poland/default.mspx)?? Co za bzdury opowiadacie - MS nie wydał jeszcze wersji triall a zassane z p2p Visty pseudo 30 do 120 dniowe to zwykłe nielegalne piraty.

danzelmario BRAWO :mrgreen:

Piracka Vista zapewne dziala sporo gorzej od legalnie kupionej w sklepie ale co zrobic jak sie ludzie przekonac nie dadza :slight_smile: Duzo problemow pewnie przez to jest z kompami - a potem ludzie narzekaja jaka ta Vista jest do :x

A dlaczego miałaby działać gorzej?

A to dlatego, że zpiracona Vista ma podokładane (niektóre obciente) kody by uniknąć weryfikacji legalności, a to wszystko rzutuje na stabilność systemu.

czemu brawo? :stuck_out_tongue: po prostu dziwi mnie. ktos ma komp ktory nie spelnia wyamgan Visty home basic porywa sie na Ultimate…dla mnie to d******m! albo zwyczajny szpan.i racja co do tych wersji 120 dniowych. zwyczajne zassane piraty z sieci. ja mam Viste business legalna i jakos w podpisie nie chwale sie tym :stuck_out_tongue: bo to nic takiego przeciez. a ultimate mi nie potrzebna i 90% ludziom ktorzy ja maja zainstalowana,powód? załoze sie ze ponad 50% funkcji jakie ma wersja najbogatrza nie zostanie nigdy faktycznie wykorzystane przez uzytkownika (chyba ze ze zwyklej ciekawosci)-to po co taka instalowac ,kupowac.

tak racja jak był xp to wszyscy szpanowali wersja proffesional! a teraz to przerzucili sie na Ultimate!

dokladnie. dzieciaki poinstalowaly ultimate i szpanuja teraz. bo jak juz mowilem faktycznych funcji malo kto wykorzysta nawet polowe! ja z wersji business nie wiem czy polowe wykorzystam(nie kupowalem-za free mam od bila:P). tak samo z xp pro! wersja home wystarcza w 90% przypadków uzytkowników domowych…

tym bardziej ktos kto ma komputer ktory 3d marka 05 nie odpali(a to okreslnik karty graficznej czy sprosta wymaganiom visty-minimum 1tys pkt.) on instaluje viste ultimate…paranoja…

Witam was. Czytając ten wątek z postu na post coraz bardziej mi się śmiać chce! Po pierwsze jeśli chodzi o pamięć Ram to system operacyjny Vista ma to do siebie, że porzera od groma tej pamięci operacyjnej. I tak naprawde jeśli masz minimalną ilość pamięci tzn. 512mb bądż 1GB to tak czy siak Vista będzie zajmować około 75%. Czemu tak jest? Ponieważ system Vista aby działała w pełni komfortowo potrzebuje około 1,2 GB pamięci. Vista nie może zabrać więcej niż 75% ramu ponieważ musi pozostawić część na inne aplikacje itp…

W między czasie zauważyłem, że temat sie zmienił na “jaki system potrzebujesz i co wykorzystujesz w nim”:slight_smile: Powiem tak jeśli już decydujesz się na ten system to jesteś osobą średnio-zaawansowaną której komputer nie jest potrzebny jako TYLKO konsola do gier, maszyna do pisania, czy szafa grająca:) jeśli korzystamy tylko z tych funkcji to lepiej pozostać przy windowsnie XP home edition. Osoby, które mają u siebie zainstalowany system Ultimate, wcale bym ich nie krytykował, ponieważ wydatek na system 750zł bądź około 1700zł (zależy jaki system wybieramy, czy ma być przydzielony do płyty głównej jako OEM czy przepisany na użytkownika), nie jest aż tak dużym wydatkiem. Pamiętamy jak pare lat temu kosztowały systemy? Przejdę do myśli. Decydując się już na ten system to znaczy że prędzej czy później będziemy chcieli wykorzystać jego większość funkcji, więc lepiej już kupić pełną vistę ultimate a nie ograniczoną. A tak poza tym moi mili, to i tak się dziwie, że decydujecie się na pracę w tym systemie mając takie sprzęty. Polecam rozbudowe komputera, bądź powrót do XP. Chyba że chcemy poszpanować przed znajomymi i rodziną, jaki to my mamy super windows. Nie patrząc na wygodę pracy i wydajność. Pozdrawiam wszystkich:)

Spoko… mnie Vista w stanie spoczynku bierze 24-27%RAM-u, a podczas pracy np. z włączonym Officem, Mozillą, Internetem Explorerem tudzież WMP około 30-48% (nie podaję dokładnie, bo nie pamiętam ile było, a nie chce mi się włączać tych wszystkich programów :roll: )

PS. Mam Vistę Home Premium 64-bit.

no masz dobry sprzęt, z takim można się decywować na vistę. Minimum 2GB ramu, a najlepiej 4GB to pełnej komfortowej pracy. i dobra karta graficzna min 256mb gf7600;)

ameryki to ty nie odkryles :stuck_out_tongue:

1700 zł wg ciebei to nei duzo? to wiecej niz przecietna wypłata szarego kowalskiego na moich terenach a ty gadasz ze to nie tak duzo. kto kupi windows za 800 zł? tym bardzoej jak siedzi u niego gf2 mx i 512 ramu…z tego to dopiero smiac sie chce.

jeśli kogoś stać na komputer, który jest wstanie uruchomić viste, to tego stać żeby zakupić raz na 3-5 lat system operacyjny. A wydatek 800zł to naprawde nie jest dużo jeśli chodzi o sys.

to nie znaczy ze to ejst mało. dla przykładu myslac twoim tropem to moglbym powiedziec:(teoretycznie znalazlem promocje fajnego aparatu cyfrowego) jak na aparat 10 megapikseli ktory kosztowal wczoraj 4 tysiace ,obecne 2,5 tys to nie tak duzo…po prostu chce powiedziec ze 800 zł to duzo patrzac na zarobki! w ile czasu zarobisz na te viste w polsce? tydzien,dwa? na zachodzie wystarczy 2,3 dni… i to jest wg ciebei tanio?

Widze że się dalej nie rozumiemy. Po pierwsze prosze pisać po polsku (regulamin) a po drugie nie powiedziałem, że 800zł jako 800zł to mało. To mało jeśli chodzi o system operacyjny, jak już stać kogoś na kompa to stać na viste. A widze, że koego na siłę chcesz mieć racje! a dobrze wiesz, że jej nie masz!

Bzdura! Ty w ogóle miałeś do czynienia z Vistą? Przy normalnym użytkowaniu zabiera 30-40 % RAM-u. Żeby zapchać całą dostępną pamięć trzebaby się nieźle postarać. Ja mam akurat 1,5 GB. Zrobiłem test i uruchomiłem prawie wszystkie programy, które mam obecnie zainstalowane - w sumie 30 programów na raz + usługi systemowe, razem 70 procesów załadowanych do pamięci. I nawet po czymś takim użycie pamięci nie przekroczyło 71 %. Oto dowód:

http://img112.imageshack.us/img112/7213 … d01bj6.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/3061/c … d02en4.jpg

Komfort pracy praktycznie taki sam jakbym miał urochomione 3 programy. Jedynie czasami użycie procesora skakało. Normalnie gdy mam uruchomionych kilka podstawowych aplikacji użycie pamięci nie przekracza 37 %.

To teraz można sobie obliczyć, że przy 512 MB RAM-u 70 % zużycia pamięci oznaczałoby uruchomienie jakichś 10 programów jednocześnie. A nawet wówczas zostaje jeszcze 30 %. Tak więc nie przesadzajmy.

te programy, które miałeś uruchiomione to nie są jakieś znowu skomplikowane programy. masz dużą ilość ramu więc vista spokojnie sobie radzi. 512 to zdecydowanie za mało do komfortowej pracy:)

Co Ty nie powiesz :slight_smile: Który przeciętny użytkownik komputera używa jakichś bardzo skomplikowanych programów? Zazwyczaj będzie to przeglądarka internetowa, antywirus, jakiś komunikator, odtwarzacz muzyki i video. W takim wypadku 1 GB to już będzie wystarczająco dużo. I nie ma mowy, żeby Vista zeżarła 75 % pamięci. A ci, którzy używają czegoś bardzo skomplikowanego siłą rzeczy mają lepszy sprzęt. Mój znajomy używa Visty na 512 MB RAM-u, same podstawowe programy i wszystko jest ok. Użycie pamięci nie większe niż 45 %.

ok brinho wytłumacz mi w takim razie jakim cudem ja mam 1gb ramu i mi zrzera 55% podczas gdy nic nie robie? a u twojego kolegi który ma 512mb zurzycie to 45%??? jakim cudem, może czegoś nie wiem?

Sprawdź czy Ci coś podejrzanego w procesach nie siedzi. Jeśli żre Ci tyle, to musisz mieć po prostu coś w tle uruchomione. Niemożliwe, żeby pamięć sama z siebie się ulotniła. U mnie na starcie systemu jest zajęte 30 %. Poza tym warto powyłączać niepotrzebne usługi.