Vista a sieci bezprzewodowe

Witam wszystkich, i nie ukrywam że liczę na Wasza pomoc :slight_smile:

Otórz mam laptopa Toshibę A200 1GH, i problem w tym, że łączę się z siecią bezprzewodową, jednak działa ona u mnie bardzo słabo (niezależnie czy pokazuje, że sygnał jest słaby czy doskonały), myślałam, że to może wina sieci jakieś ograniczenia ustawienia na routerze itp, ale korzystając z laptopa o innym systemie niż Vista wszystko działa jak należy. Jestem za granicą i nie najbardziej zależy mi na tym, żeby działał skype, bo póki co to nie da się nawet prowadzić normalnych rozmów, bo strasznie się zacina i jakieś zakłócenia na linii, o włączeniu kamerki nie ma co marzyć :/. Jeśli macie jakieś pomysły, co mogło by być przyczyną tego i jak to rozwiązać to proszę o pomoc, i z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

a masz zainstalowane najnowsze sterowniki do karty WiFi ??

zobacz czy w schematach zasilania nie masz ustawionego np oszczędzania energii bo wtedy laptop jedzie na najmniejszych parametrach i takie kwiatki mogą się dziać

Hmm… sterowników żadnych dodatkowych nie instalowałam, wiec może poszukam i spróbuję. Ale gdyby to była wina sterowników to chyba w ogóle net by nie działał? Sama nie wiem, spróbuję. A jeśli chodzi o zasilanie to miałam ustawiony plan zrównoważony, teraz ustawiłam wysoką wydajność, może będzie lepiej :slight_smile:

Szczerze mówiąc między planem zrównoważonym a wysoką wydajnością jest niewielka różnica w działaniu Wi-Fi można powiedzieć że prawie żadna. Tak jak przedmówca polecam instalację najnowszych sterowników i powinno być już dobrze :slight_smile:

Aktualizowałam sterowniki i przyznam, że jest ciut lepiej, ale gdybym miała powiedzieć że internet działa dobrze(jak na kompach z innym windowsem)to musiała bym skłamać :confused:

nie sądzę by to była wina Visty, testowałem na większości kart bezprzewodowych stosowanych w lapach (intel pro,broadcom,artheros) i podobnych anomalii nie zauważyłem, jaką posiadasz kartę wifi ?? sam działam na broadcomie i mam max łącza swojego :-).

Karta intel wireless WiFi Link4965AGN

mam dokładnie taką samą w swojej Toshibie A200-130 i pod Vistą zero problemów

jeżeli zaniki sygnału są nawet gdy jesteś w pobliżu ap warto udać się do serwisu…

No chyba tylko to mi pozostało, bo sama nic więcej nie wykombinuje :slight_smile:

Dzięki za pomoc!