Vista Appcrash błąd explorer libavcodec.dll POMOCY!

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.

Niespodziewanie po włączeniu komputera wyskakuje mi błąd eksplorera i dwie opcje żeby rozwiązać problem online i uruchom ponownie explorera i nic nie mogę zrobić i tak w kółko. Próbowałem już odzyskiwanie systemu (rodzaj cofania się do pewnego momentu) nie chcę stracić danych na dysku. Nie wiem już co mam zrobić. Po kliknięciu szczegółów błędu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: explorer.exe

wersja aplikacji: 6.0.6001.18164

sygnatura czasowa aplikacji: 4907e242

nazwa modułu z błędem: libavcodec.dll

Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0

Syg. czasowa modułu z błędem: 46df10ea

kod wyjątku: c0000005

przesunięcie wyjątku: 001c61e3

wersja systemu operacyjnego: 6.0.6001.2.1.0.768.3.

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: fd00

Dodatkowe informacje 2: tu jest długi ciąg liczb i liter wpiszę jutro

Dodatkowe informacje 3: fd00

Dodatkowe informacje 4: tu jest długi ciąg liczb i liter wpiszę jutro

To wszystko. Proszę o pomoc i dziękuję

Hej,

libavcodec.dll to biblioteka, która jest używana do dekodowania filmów w popularnych formatach - jest to składnik pakietu FFDShow, który zapewne niedawno zainstalowałeś. Być może masz bałagan z kodekami albo nie do końca poprawną instalację kodeków. Czy wspomniany komunikat pojawia się przy każdym folderze, czy przy próbie wejścia do katalogu z filmami, w którym widok ustalony jest na miniatury?? Najlepszym rozwiązaniem - i zapewne najbardziej skutecznym - będzie zrobienie porządku z kodekami - najpierw odinstaluj wszystkie korzystając z instrukcji zawartych w poście Deinstalacja sterowników i kodeków. Następnie instalujesz pakiet kodeków K-Lite Codec Pack 4.9.5 Standard, który ściągniesz tutaj. Po instalacji obowiązkowo restart kompa i po błędzie nie powinno być śladu… :slight_smile:

Przywracanie systemu nie zmienia zawartości folderów użytkownika i nie doprowadza do utraty danych - można więc używać bez obaw… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wielkie dzięki za radę. Dałem sobie już z tym radę. Największy problem tkwił w tym że po włączeniu windowsa wyskakiwało okienko w/w i nic nie można było zrobić, czyli nic zdeinstalować nic zainstalować po prostu nic i lipa. Odkryłem że okienko pojawia się tylko gdy jest wyświetlony pulpit. To co teraz zrobić żeby pulpit nie wyświetlał się pierwszy?? W trybie awaryjnym pierwsze otwierało się okno “co można zrobić w tym trybie itd” z tego okna do innego i tak do panelu sterowania ALE w trybie awaryjnym nie chciały zdeinstalować się kodeki i nie było FF. Już miałem dosyć. Ale wpadłem na pomysł i do autostartu wrzuciłem panel sterowania i uruchomiłem komputer ponownie normalnie, pierwszy wyskoczył panel sterowania, nie pulpit, zdeinstalowałem kodeki i wszystko w porządku. Teraz zainstaluje K-lite i za niedługo wyrzucam Viste w cholere.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Dodane 08.07.2009 (Śr) 7:08

A propo żadne przywracanie w tym przypadku nie pomagało. To tak na przyszłość jakby ktoś miał problem żeby nie tracił czasu :smiley:

Hej,

A miałeś na pulpicie bezpośrednio wrzucone jakieś filmy, bo wszystko wskazuje że tak… :slight_smile:

Gratuluję ciekawego i oryginalnego pomysłu… Można było też przerzucić zawartość pulpitu (filmy) do innego folderu i wtedy powinien się odpalić normalnie. :slight_smile: No tak - w Windows7 na dobrą sprawę żadnych kodeków instalować nie trzeba < :D/

Pozdrawiam,

Dimatheus