Vista Basic żre za dużo ram

Windows Vista (Basic) żre mi 950mb DDR2

Myślałem że to nie ważne i zresztą olewałem ten problem.

Ostatnio przeczytałem że vista basic ma w wymaganiach 512ram :o ale to nic w szkole jakimś cudem na jednym z kompów była vista (a wiem że tam są złomy to się dziwiłem), poza tym było tam włączone aero i wszystko ogólnie brało 350 pamięci ram…

Więc z moim systemem jest coś nie tak… Ktoś wie jak ograniczyć zużycie? (i pomyśleć że kupiłem viste specjalnie po to żeby sterowniki do dźwięku mi śmigały -,-)

Ile masz całkowitej ilości pamięci ?,jeśli dużo,to system buforuje sobie pamięc,aby przyśpieszyc działanie

seba-zzdw , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zmień nazwę wątku, bo jest myląca. Pierwsza moja myśl była taka, że mowa jest o Visual Basic. Vista zabiera ci tyle ramu, bo po co masz mieć np 4GB ramu, którego nie używasz? System zabiera sobie ile może pamięci i buforuje ją tak jak napisał poprzednik. Wszystko jest więc OK… prócz nazwy wątku :wink:

ehhh to jest bez sensu… mam 2gb ramu jak dokupię sobie drugie 2gb to pewnie będzie żarło 2gb… przecież to jest bezsensu…

PS. Jak nazwa jest myląca? Przecież to dział i Viście więc wiadomo że Basic to wersja a nie program…

Zrób optymalizację autostartu, pousuwaj nie potrzebne procesy… Moja vista Home Premium w stanie bezczynności używa 800 mb…

Jak łazisz po stronkach , słuchasz muzy - głównie jesteś na pulpicie. System zużywa większość dostępnej pamięci. Załóżmy jak masz 2 gb używa ponad 1gb. W chwili gdy odpalasz wymagającą gre lub aplikacje system zwalnia mnóstwo pamięci.

Dokładnie,system robi to w celu przyśpieszenia uruchamiania programów

Nieużywany RAM to zmarnowany RAM:)

Ok dzięki :slight_smile: teraz już wszystko wiem