Vista business - całkowity pad systemu

Vistę dostałem z kompem wersje business (32bit) dotąd używałem xp ale postanowiłem pobawić się vistą.

Po instalacji przy aktywacji Vista stwierdziła że mam zły serial ale telefonicznie dało się aktywować.

Zainstalowałem stery od gfx, dzwięku, program antyvirusowy (f-secure z pełną licencją) + 140 mega aktualizacji z autoupdate.

Zresetowałem doinstalowałem player do filmów + kodeki i wszystko smigało…Aż ponownie zresetowałem i to by było tyle co zostało z visty.

Czarny ekran, dysk cos tam zamulił i wyłączył monitor. Żadne zaklecia nie pomogły, uruchomiłem w systemie awaryjnym i też nic, system nie pozwolił mi się zalogować z powodu bezpieczeństwa (nie amietam zabardzo komunikatu).

Pamiętam jakis czas temu instalowałem vistę bez podawania seriala i bez akywacji i chodził dotąd aż mi się znudził ale takich niespodzianek jak po aktywacji jeszcze nie miałem…

Jak masz legalny system i na dodatek masz go na płycie - to nie widzę problemu, aby go zainstalować ponownie. A hasło

to jakaś ściema… Nawet w wersji testowej trzeba podać klucz (np. mam taką od MS ze szkolenia). Podejrzewam, że system się zapchał od kodeków. Byłoby pomocnym, gdybyś podał ten komunikat.

@up

można instalować vistę bez podawania klucza działa wtedy 30 dni

pozatym są wersje visty instalujące się bez podawania keya i które są od razu aktywowane po instalacji

zwykle taką viste dostaje sie kupując ją z kompem np ja dostałem do lapka .

co do legalności systemu to mam na kompie nalepkę potwierdzającą oryginalność :slight_smile:

kodeki to vista codec pack 456, z tego co pamietam bo zrobiłem formata to komunikat brzmiał mniej wiecej “Twój komputer został zablokowany ze względu bezpieczęństwa”…lub cos w tym sensie, no i od czasu do czasu komunikat “nie masz uprawnień”…

Wsumie to dziwna sprawa, gdyby tak sie stało po kilku dniach uzywania to pewnie byłaby moja wina (coś bymm pomieszał) ale po godzinie od instalacji .

Taaa, trzeba było znaznaczyć, że się ma preloada z obrazem systemu a nie sam system. To co innego. Dziwne, bo ze szkoleń w MS nie pamiętam, aby była jakakolwiek Vista, której się nie aktywowało i instalowało bez klucza. Nie ważne, możliwe…

Zainstalować system od początku, wgrać sterowniki i niezbędne oprogramowanie. Wyłącz na wszelki wypadek UAC, żebyś po zainstalowaniu czegoś nie zobaczył ciemności… :wink: UAC to fajna rzecz, ale potrafi napsuć krwii. A co do kodeków - Vista Codec Pack raczej unikałbym a zainstalował np. K-Lite Codec Pack.

żaden obraz płyty, system jest z oryginalną płytą i trzeba go instalować od początku, no chyba ze tuz po aktywacji zrobi sie obraz…