[Vista Business] Rozpoznawanie mowy

Siemka. Słuchajcie, czy w polskiej wersji systemu Windows Vista Business można w jakiś sposób uruchomić narzędzie Rozpoznawania Mowy? Bo jak włączam przez start, to mi pisze, że pod tą wersją językową nie działa. Ale może jest jakiś sposób aby to uruchomić. Za pomoc dz i pozdrawiam :slight_smile:

na systemie po polsku sie nie da i już… :frowning:

no to fest! !!

angielskiej, niemieckiej, chińskiej :lol:

nie komentuje tego… :confused: Ja czytałem, ze można tylko w angielskiej, ale jeśli to prawda co mówisz, to nasi programiści to zwyczajni lenie… No bo nie chciało im się tego zrobić na polski, więc najlepiej napisać zwykły komunikat że w tej wersji nie działa i już… żenada.

Ściągnij i zainstaluj za free program Vistalizator.

W legalny sposób zmienisz język Visty na dowolny. Wcześniej jednak musisz pobrać MUI.

KLIK

Wystarczy tylko wybrać z rodzaju x86 lub x64 i czy masz SP1 czy nie.

Powodzenia!

Dzięki :slight_smile: No tylko że ja właśnie mam Business Vistę, a czytałem, że język można zmienić tylko w Ultimate:)

Service Pack’a mam i 32-bitowa :slight_smile: No nic, spróbuję :slight_smile: Dzięki

A powiedz mi, czy ten Vistaliaztor to jest bezpieczne? Nie wysypie mi się system po nim? No i najważniejsze. Czy po zmianie języka na angielski mogę powrócić do oryginalnego - polskiego? Jeśli tak, to w jaki sposób?

Witam jako że to mój pierwszy post na tym forum :slight_smile:

Też zainteresowałem się opcją rozpoznawania mowy w Windows Vista. W ulotce mam to wymienione jako ogromna zaleta systemu (oczywiście polskiej ulotce) znacząco ułatwiająca pracę z komputerem. Jednak w panelu sterowania pokazuje jakże piękny komunikat “Rozpoznawanie mowy jest niedostępne w bieżącym języku systemu”. Uważam że to kpina! Skoro reklamują że coś takiego jest to powinni dać możliwość korzystania! Chociażby w języku angielskim! Już nawet nie marzę by takie coś było po Polsku. Chciałem sprawdzić firmę Microsoft i w pomocy systemu Vista znalazłem coś takiego: http://windowshelp.microsoft.com/Window … a1045.mspx Czy zatem istnieje możliwość uruchomienia tego narzędzia w języku angielskim na polskiej wersji systemu Windows Vista?

Pozdrawiam,

Mithrindil

Mithrindil

przeczytałeś ten temat czy tylko napisałeś post?

jeśl;i masz Viste Ultimate, zainstaluj angielski pakiet językowy z Windows Update, następnie uruchamiasz rozpoznawanie mowy (speech recognition), do komputera oczywiście musisz mówić po angielsku, gdyż rozpoznawanie mowy jest tylko w angielskiej, francuskiej, niemieckiej, chińskiej i japońskiej wersji Windows Vista.

jeśli niemasz ultimate przeczytaj powyższe posty jak zmienić język visty z pl na eng…

Działa mi już rozpoznawanie mowy. Zainstalowałem angielską paczę językową i teraz mam po angielsku - mi to nawet odpowiada. I DZIAŁA ALL :slight_smile: Super, dz za info o Vistalizator’rze :slight_smile: Temat do zamknięcia :wink:

Witam, gdy zainstaluje ten program i MUI na Home Premium to też będzie mi działać rozpoznawanie mowy ??

A jak z legalnością, będę mógł pobierać aktualizacje z WindowsUpdate ??

I czy później będę mógł spowrotem zmienić język na PL ??

Dzięki za dopowiedź, Pozdrawiam

Język na PL oczywiście możesz potem zmienić. Wystarczy, że tam zamiast English dasz Polish i dasz Change Language (jakoś tak). Aktualizacje no nie wiem. Ja i tak nie pobieram, ale jak kupiłeś oryginalny system po polsku, to chyba możesz, bo to jest tylko zmiana języka.

A może mi ktoś napisać, jak to zainstalować, bo zdaje mi się, że źle to zainstalowałem. Uruchomiłem ten program i dałem język czy coś takiego po EN. Zainstalowałem zrobił się wybrałem język English i jak kliknąłem Exit wyskoczyło coś po EN kliknąłem Ok, uruchomił się ponownie i co teraz :shock:

Nie otwiera się Windows Update okienko się otwiera i szybko znika, że nawet nie zdąży się załadować, Games też wcale nie reaguje, rozpoznawanie mowy też się nie otwiera, a gdy wszedłem do Computer miałem tylko ten pasek z zapełnieniem dysku ale ile zostało z czego nie było, nie otwierała się też większość funkcji :shock:

Czy zrobiłem coś źle ???

gates22 ty też masz tak ???

PS. Wniosek jeden chciałeś Rozpoznawanie i inne dodatki trzeba było kupić Ultimate,a Ci co mają Home Premium itp. niech mają swoje wersje, bo jak by nie patrzył zmienianie języka w mojej i innej wersji to łamanie licencji, na którą się zgodziłem podczas instalacji systemu, ale że ja chce zobaczyć jak działa rozpoznawanie to dajcie mi sposób jak wgrać to bez problemów i żeby wszystko działało bo nacieszyłem się tylko cienkim START, polskie SZEROKIE bardziej mi przypadło do gustu :smiley:

i napisami Welcome itp.

Pozdrawiam i dzięki

Nie wiem, czy coś zrobiłeś źle. Po pierwsze, to Vistalizator nie ma instalatora, od razu masz progsa. A ja nie miałem żadnych problemów. No a w programie, to najpierw dajesz Add language, podajesz miejsce na dysku z MUI. Potem klikasz install, to ci instaluje (zresztą na dolnym pasku programu pokazują się kolejne instrukcje.). Potem nic nie zmieniasz, żadnego tam na english, mi samo zmieniło. Dajesz exit i ok, to ci kompa odpala na nowo. No i na tym mi się skończyło. Mam vistę po angielsku, i Speech Recognition działa. Więc nie wiem, co źle zrobiłeś. Może pobrałeś paczkę językową dla nie tej visty co masz? Bo wiesz, tam było do wyboru dla zwykłej visty 32 albo 64 bitowej, lub visty SP1 32 lub 64 bit. No więc może to.

No tak, tylko że ja kupiłem notebooka, i na nim od razu był Windows Vista Business PL, więc nie kupowałem systemu odzielnie. Ale zawsze można powrócić do PL, to kwestia nasiśnięcia jednego przycisku w Vistalizator’rze.

Może zrobiłem to źle, że zanim dałem exit wybrałem Change langue i wybrałem English może dlatego połowa rzeczy się nie włączała ??

Nie wiem dziś pobiorę jeszcze raz, albo Home Premium nie zbyt współpracuje z MUI :expressionless:

Pozdrawiam

Hello my Polish friends :slight_smile:

If you have some problems with Vistalizator, like Speech Recognition not working, please uninstall “Windows Search 4.0”, an update of the integrated search engine in Vista.

It is nowadays automatically installed via Windows Update, and regards Vista with SP1 only.

Go to Control Panel->Programs->View installed updates. Requires restart.

Cheers,

froggie

Siemka, Rozpoznawanie Mowy już działa :slight_smile: odinstalowałem tę aktualizację o której pisze froggie, najdziwniejsze to, że mam wszystko po angielsku, ale są polskie końcówki :). gates22 czy Speech Recognition słucha Cię na tyle, że moszesz dyktować całe zdania ?? (Oczywiście po angielsku) bo mój nie za bardzo, gdy mówię hello o mi pisze tylko H. Nie wiem co zrobić :expressionless:

Pozdrawiam

Mnie bardzo “słucha”. Dyktowanie działa bez zarzutu. Mówię zdanie np. I’m from Poland and i’m boy PERIOD Can you help me QUESTION MARK

to mi pisze zdanie ok: I’m from Poland and i’m boy. Can you help me?

Wszystko działa bez zarzutu :slight_smile: Miłego używania. P.S. Może mikrofon ci niedomaga?