Vista- Czy będzię mozna na niej komfortowo dzialać?

(Angelo_7) #1

Witam,

Mam takiego kompa:

C2Q6600

Gigabyte GA-P35-DS4

Ram 2x1gb

Geforece 8600 GE

Dysk sata 160GB

Moje pytanie: Czy Vista będzię chodziła plynie przy użyciu wszystkich jej bajerów, czy przy tej ilości ramu będzię możliwe plynne chodzenie gier itp. Wiem, ze moze to pytanie jest głupie, ale ja naprawde się nie znam na Viscię a chciałbym mieć 99% pewności, że będę miał komfort z pracy z nią.

Pozdrawiam

Angelo

(MarS) #2

Oczywiście, bez problemu

(Lasinski Jacek) #3

Angelo_7 , > http://vista.dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=97.

(Angelo_7) #4

Dzięki za odpowiedź.

(Kubakuderski) #5

będzie hulać

(Kamiloski_) #6

Tutaj na forum czytałem, że komputer z klasyfikacją około 2.0 nadaję się do zastosowań czysto biurowych, a od 3.0 już w pełni nadaje się do multimediów. Napewno będzie komfortowo działać. Nawet bardzo komfortowo :slight_smile:

Żeby nie zakładać nowego wątku:

Przy Windows Vista Premium Ready PC w wymaganiach pisze "40 GB dysk twardy, z czego 15 GB wolne dla systemu Windows"

Czy system potrzebuje tego miejsca do samej instalacji czy również do normalnego funkcjonowania? I jeżeli nie mam tyle wolnego miejsca to jak bardzo wpływa to na wydajność systemu? Pytanie może wam sie wydać trochę głupie ale chciałbym mieć pewność. Proszę o odpowiedź.

(Virek1987) #7

Ja instalowałem system na partycji 20Gb i było wszystko wporządku chociaz zastanawiam się nad zmianą jej rozmiaru do właśnie 40 Gb. Oczywiście system potrzebuje trochę "luzu".

(PeterMac) #8

mając procesor Core 2 Quad pytasz sie czy bedzie wydajnie chodzic - nie bedzie mulić :P, dodam tylko ze bedziesz miał wynik 5.9 na tym procku :smiley:

(Grzegorz Osator) #9

Ja mam wynik 2.0 i chodzi mi bez problemu...

(Angelo_7) #10

O co chodzi z tym wynikiem??

(Virek1987) #11

Vista ocenia wydajność procesora, dysku, pamięci, karty graficznej pod kątem wydajności w grach i obsługi aero w skali od 1 do 5.9. Komputer dostaje końcową ocenę taką samą jaką dostanie najsłabszy z komponentów.

(Kamiloski_) #12

Pomoc i obsługa techniczna systemu Windows - Co to jest indeks wydajności systemu Windows?

Indeks wydajności systemu Windows jest miarą możliwości konfiguracji sprzętowej i oprogramowania komputera wyrażoną w postaci liczby nazywanej wynikiem podstawowym. Wyższy wynik podstawowy oznacza, że komputer działa lepiej i szybciej niż komputer z niższym wynikiem podstawowym, zwłaszcza podczas wykonywania bardziej zaawansowanych i wymagających większej ilości zasobów zadań. (...)

(...)Poniżej przedstawiono opisy działania komputerów, które uzyskały następujące wyniki podstawowe:

Komputer z wynikiem podstawowym 1 lub 2 oferuje zwykle wydajność wystarczającą do wykonania większości zadań, jak np. obsługa aplikacji biurowych i przeszukiwanie Internetu. Wydajność komputera z tym wynikiem nie jest jednak wystarczająca do uruchomienia Windows Aero lub zaawansowanych funkcji multimedialnych, które są dostępne w systemie Windows Vista.

Na komputerze z wynikiem podstawowym 3 można uruchomić Windows Aero oraz wiele nowych funkcji systemu Windows Vista na poziomie podstawowym. Niektóre z nowych zaawansowanych funkcji systemu Windows Vista mogą nie być dostępne. Przykładowo maszyna z wynikiem podstawowym 3 może wyświetlać kompozycję systemu Windows Vista z rozdzielczością 1280 × 1024, ale mogą wystąpić problemy z wyświetlaniem kompozycji na wielu monitorach. Ewentualnie mogą być odtwarzane programy telewizji cyfrowej, ale mogą wystąpić problemy z odtwarzaniem programów telewizji o wysokiej rozdzielczości (HDTV).

Na komputerze z wynikiem podstawowym 4 lub 5 można w pełni uruchomić wszystkie nowe funkcje systemu Windows Vista. Dostępne są też zaawansowane, wysokiej jakości funkcje grafiki, jak np. gry wieloosobowe i gry 3‑D, a także rejestrowanie i odtwarzanie programów HDTV. Komputery z wynikiem podstawowym 5 to komputery o najwyższej wydajności dostępnej w momencie wypuszczenia systemu Windows Vista.(...)

Aby sprawdziź swój wynik klasyfikacji wejdź w Panel Sterowania i Informacje wydajnosci i narzędzia. Gdyby wynik wyświetlony był na szarym tle trzeba go zaktualizować. Aktualny wynik wyświetlany jest na niebieskim tle.