Vista czy XP?

(Mb911) #1

Czy na tym komputerze lepiej zainstalować Windows Vista czy Xp?

procesor: celeron D 352+ 3.20 GHz

płyta główna: ASrock 775Dual-VSTA

pamięć: 512 MB DDR2 (w przyszłości zamierzam zamontować 1.5 GB)

karta graf.: Geforce 6200

(Fumfi 255) #2

To zależy od ciebie ale 512 MB RAMU dla Visty bedzie wąskim gardłem

(Janek Max) #3

Lepiej zainstaluj viste tylko dokup ramu.No i po co mornować procek na xp jak można mieć viste ??

(dean999) #4

:x I znowu to samo tylko że tym razem temat nazywa sie inaczej. Admin i moderatorzy powinni za to już dawać ostrzeżenia. Jest na stronie microsoftu program do sprawdzania czy pójdzie czy nie, a jeśli pójdzie to już zależy od ciebie co wybrać

(Janek Max) #5

Ake program nie pomorze mu w 100% lepiej się spytać na forum nie ??Albo poszukać na forum.

(Mb911) #6

wybacz ale nie mam możliwości zainstalowania tego programu. Na starym komputerze mam Win98, a na tym o który pytam dopiero muszę zainstalować system operacyjny.

(PaPuX) #7

Oczywiście vista jest gorsza i mniej wydajna, ciągłe problemy z kompatybilnością i zaniżona wydajność w grach. Większe wykorzystanie podzespołów komputera oraz zasobów procesora.

pyzatym ma AERO GLASS czyli bezużyteczny bajer zabierający dużo mocy karcie graficznej jak i ramów.

Nadal jest to taki sam system jak XP nie widzę żadnych nowości na tym jak i na tym pracuje się dokładnie tak samo.

Ja osobiście wybieram xp bo po co mam marnować moc komputera na system przecież to tylko narzędzie, wolę aby aplikacje śmigały jak oszalałe.

Jak widzisz każdy ma swoją opinie Polecam XP

(Mb911) #8

Znam wymagania visty. Poprostu chciałem zasięgnąć opinii innych bo nie jestem zdecydowany który system wybrać

(Al Vip) #9

Ja mam lapka z prockiem centrino 1,86 i 1gb ramu.

Vista home premium

Przy wiekszosci procesow wykorzystanie procka w 100%, ram na starcie 600mb

(aero) #10

kolejny temat, w którym zaraz się pozabijacie co jest lepsze czy Vista czy XP. :?

Mój post miejmy nadzieję zakończy zbędną dyskusję i zostanie całkowicie wyczerpany.

Co lepiej ?

To taki sam wybór jak z przeglądarkami internetowymi.

Jeden używa Opery i jest zadowolony, inny firefoxa a jeszcze inni Internet Explorer.

I każdy z tych userów jest na swój sposób zadowolony.

Poza tym nie wiem do jakiego celu chcesz przeznaczyć komputer, jeśli tylko mejle , komunikator, muzyka i strony www, to spokojnie Vista pójdzie i zacinek systemu mieć nie będziesz.

Jeśli jednak masz programy które wymagają dużej ilości ramu chcąc nie chcąc musisz dołożyć drugie 512 ramu.

Zastanów się dokładnie zanim co kolwiek powiesz.

Vista jest nowym system operacyjnym, microsoft wypóscił ją, zale nie można podpisać problemów z kompatybilnością programów i sprzętu Visty, bo to nie jej wina.

Zawalili producenci sprzętu i programów, którzy nie piszą programów pod Vistę, choć Microsoft ogłaszał wszem i wobec poradniki wszelkiego rodzaju odnośnie Visty.

Zauważyłem jednak że już producenci sprzętu zaczynają coraz szybciej pisać programy i sterowniki pod system Vista.

I jeszcze jedno, Vista jest mniej wydajna, ponieważ instalowane na niej sterowniki i programy zazwyczaj są przeznaczenia pod XP.

A zasada jest jedna, na vistę instaluje się tylko programy pisane pod Vistę, a kto robi inaczej, niech nie mówi później że coś nie działa, system zwolnił, i tak dalej.

To samo tyczy się gier. Zostaną wydane gry pod Vistę, to zobaczysz że Vista w połaczeniu z takimi grami będzie chodziła lepiej, gry smigać będą wtedy szybciej.

Narazie gry są obecnie napisane pod XP.

Z tąd możliwe zwolnienia.

Nikt nikomu nie karze siedzieć na Viście, a swoje opinie na temat Visty, jaki to aero glass jest badziewny zostaw dla siebie.

Równie dobrze mozesz wyłaczyć wszystkie efekty graficzne, i zostawić tylko wygląd okienek z win 98, przecież nie musisz siedzieć na aero glass.

Jak byś naprawdę był zainteresowany system, to byś wiedział jakie nowości są w Viście, Vista to nie XP, to szereg nowości.

BVyły wymieniane w innych tematach podobnej treści.

To zostaw swoją opinię dla siebie, bo każdy wybieże system , z jakiego będzie chciaŁ kożystać.

(JNJN) #11

OTy-kosmos,temat coraz bliżej kosza.JNJN

(Effe) #12

oczywiście ten kto pisze takie opinie na temat visty jak papux, oznacza to tylko, że kompletnie się nie zna na systemie. proponuje poczytać dokładnie i przetestować. pozdro!

(FXJ) #13

No i po co mornować procek na Viste skoro można sobie pograć :wink: Lepsze efekty można w Ubuntu uzyskać :smiley:

(Aku1983) #14

Daruj sobie narazie Viste, xp jest narazie up to date bo Vista jest zrobiona z myślą o nowych kompach czyli Core 2 duo i 2GB RAM DDR2

(Effe) #15

aku1983 mogę się zgodzić z Tobą, vista jest przeznaczona na nowe kompy i 2 gb bordzoby się przydało, by vista dobrze chodziła.

(Grzegorz Osator) #16

1) Tak sobie czytam i powiem wam, że mam 2GB ramu i wacle nie czuję różnicy w porónaniu do 1GB.

2) Procek ma jednordzeniowy i daje radę.

3) i ogólnie jestem bardziej zadowolony z Ultimate niż z XP (ale to rzecz gustu - decyzję podjąłem świadomie używająć RC1 choć ta wersja chodziła gorzej niż build 6000)

4) A co do wyższość XP? Polecam wypowiedzi na różnych forach sprzed 5 lat jaki to XP badziew, że niekompatybilny, że grafika pulpitu niepotrzebnie zrzera pamięć i że 98 jest zdecydowniae lepszy...

5) w Windows VISTA także można dostosować wygląd i upodobnić ją do 98 :slight_smile: