Vista czy XP

Patrz mój opis:

mój komputer i serwer

I z Vistą mam kłopoty ;p

@EDIT:

Uaktualniłem sprzęt dodany dziś rano do mojego komoutera

to zalezy jaka masz viste i czy instalowales sp1

Ja powiem tak że jeśli masz zamiar pracować na kompie weź viste.

Jeśli masz zamiar grać i pracować lub tylko grąć bierz xp. :slight_smile:

W czym niby do pracy na komputerze jest potrzebna Vista i w czym przewyższa pod tym względem XP ??

Dla mnie osobiście Vista nie jest zła.

Wiadomo że wiele opinii o tym systemie jest wyrabiana przez ludzi, którzy nigdy nie mieli z nią doczynienia i usłysząc od kogoś wydają takie opinie. lub mają dość stary sprzęt, gdzie Vista po prostu laguje.

Wiadomo nie ma systemu idealnego. I tyle na temat…

Mnie opinie na temat Visty przypominają początkowe opinie na temat XP: “obciąża komputer”, “wygląda fatalnie”, “przecież WIN 98 jest najlepszy”, “nigdy nie przejdę na ten system” itp.

Są rzeczy poprawione w stosunku do XP, np. UAC, są też całkowicie chybione (jeszcze więcej niepotrzebnych procesów uruchamiających się z systemem i trudno wyczuć, co można wyłączyć), więc ocena, czy warto przejść na ten system, czy nie, to kwestia upodobań. Moim zdaniem nie warto przechodzić dla interfejsu Aero i dupereli typu boczny pasek. Ale za jakieś parę lat zgodnie z polityką Microsoftu i tak będzie trzeba porzucić XP :frowning:

Nie konieczne. Wsparcie dla XP ma być jeszcze przez 6 lat. Za 6 lat ściągniesz sobie XP z najnowszymi aktualizacjami itd. i zgrasz na płytkę CD :stuck_out_tongue_winking_eye:

A co do Areo i paska bocznego, to sprawdzałem i jak się przeniesie na XP przez płytkę albo co, to działa :slight_smile:

Ja od siebie mogę jedynie powiedzieć, że od pół roku używam Visty Home Premium (na laptopie) i nie mam z nią żadnych problemów. Pomijam graficzne bajery, bo to kwestia gustu (mnie osobiście się podobają, ale to jest akurat sprawa drugorzędna). I nawet pograć się da. :] Być może to wina konfiguracji sprzętowej (mam XP w domu na stacjonarnym), ale Vista sprawia mi mniej kłopotu.

Inna sprawa, że nie wymagam wiele od mojego komputera - nie gram w najnowsze Fify, głównie piszę i pracuję na multimediach. :wink:

Tak… Ja swoje wszystkie komputery wykorzystuję jak się da ;p

Jeśli masz kartę graficzna odsługując direx10 to bierz Vistę lepsze efekty w grach a jak nie to xp

Ja tam czekam na Windows 7 mam nadzieje że będzie lepszy niż vista ,tak zapowiadali

Z najnowszych screenów wygląda, że to ulepszona lekko Vista :expressionless:

zmieniaj na xp

Z początku na pewno Windows 7 będzie gorsze od chociażby Visty :stuck_out_tongue: Będzie jak z Vistą - wszyscy mówili że będzie super, a tu nagle się okazało, że ma sporo błędów i nie warto.

Bo to są screeny z wersji Milestone, a tam jeszcze nie zmieniają wyglądu- ile razy można powtarzać. Longhorn (Vista) we wczesnych alphach (coś jak Milestone Win7), też różnił się od XP szczegółami, nawet styl był taki sam, a zresztą zobacz sam: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e … d_3683.png

Jak ja kocham takie porady- zero argumentów, tylko zasłyszany slogan powtarzany przez zagorzałych maniaków Windowsa XP, którzy nie uruchomią Visty, bo kompy za słabe, a nawet jeśli są dobre, to podchodzą do Visty z takim podejściem, że nawet jeśli chodziłąby jak rakieta, to i tak powiedzą, że powolna.

Jeśli zaś chodzi o poradę to jeżeli chodzi o ten pierwszy komputer z tego linku: http://vicuss.cba.pl/komputery.html

To osobiście brałbym Vistę. Sterowniki od kart graficznych są już dopracowane, więc Vista może nawet być wydajniejsza w grach od XP, a grafika obsługuje DX10, więc wg mnie tylko Vista na ten sprzęt.

kazan22 , pisałem, że będę mieć co najwyżej 3 gierki i to jeszcze z 2005-2007. Nic więcej. Nie widziałem różnicy pomiędzy nimi na XP a Vistą.

Pablo55 , <^up^>… czy XP będzie wydajniejszy od Visty na moim sprzęcie xD ?? Szczerze, to wista mi zamula na tym co mam. Chcę, aby zużycie procesora i RAMu było najmniejsze…

Co do dalszych postów, to proszę nie pisać, że Vista lepsza, bo lepsze efekty, gdy się gra, bo i tak wszystkie gry jakie mam (ok. 35 z 2006-2008) mam na laptopie. Komputer stacjonarny ma służyć do:

* Serwer OTS (w tym serwer WWW)

* Ściąganie różnych rzeczy przez p2p

* Treningi C++

* Treningi PHP

* Granie (głównie GTA San Andreas i 2-3 inne gry)