Vista czy Xp?

Wkrótce bede robił reinstal systemu,a że posiadam Xp’ka i Viste to niewiem co zainstalować?Na komputerze mało gram,więcej czasu spędzam przy eksperymentowaniu tzn bawie sie grafiką,strony www itp. oczywiście wszystko na poziomie początkujący :wink:

Moj komputer:

Intel Core 2 Quad Q6600

2 Gb ram 800

Geforce 8800 GTS 320/320

Asus P5B

Napęd Dvd :stuck_out_tongue:

Obecnie jestem na Viscie i nie mam do niej zastrzeżeń,do xp’ka równiez.Dlatego Was prosze o pomoc w dokonaniu właściwego wyboru :slight_smile:

Jak możecie to piszcie plusy i minusy danego systemu ,

Pozdrawiam,loczek__16

Witaj :slight_smile:

Bawię się trochę z grafiką i prostym obrabianiem filmów… Photoshop Elements czasem mi się wiesza, tak po prostu i wtedy całą zabawę trzeba zaczynać od początku, tak samo Adobe Premiere Elements… A inny program (starszy już trochę) to mi w ogóle na Viście nie chce działać, więc jak dla mnie to zainstaluj XP… :slight_smile:

Vista ma parę przydatych dla ciebie rzeczy czego XP nie ma :wink: dam przykład:

jak klikniesz wyłącz komputer a w tle będzie PS (lub GIMP, nie wiem co ty tam używasz :slight_smile: ) z twoją pracą (nie zapisaną) no to na XP się z nią pożegnasz a na viście zciemni się ekran i napisze że ta aplikacja blokuje wyłączenie systemu i możesz anulować wyłączenie systemu i zapisanie swojej pracy :slight_smile:

przynajmniej u mnie się to sprawdziło :slight_smile: zapomniałem zapisać, zminimalizowałem i potem wyłączyłem i zapomniałem o PS :wink: działa też z np. USDownloader i innymi aplikacjami które wymagają potwierdzenia zamknięcia lub pytają o zapisanie :slight_smile:

Na takim komputerze to tylko Vista- moim zdaniem XP w pełni nie obsłuży/wykorzysta możliwości sprzętu.

:wink: Loczek__16

powiec tak przy takim kompie jaki ty masz to zdecydowanie vista home premium 32bit. Ja mam ją od wydania tej visty jak wysla to jusz ją miałem i dodzisiaj ją mam i nawet nie robiłem formata chodzi miodzio jeszcze stym sp1 ja tesz urzywam programu do obrubki grafiki zdj ęc filmow itp i nie mam problemu i jeszcze chodzi lepiej niz xp :wink:

Ta opcja jest akurat bardzo przydatna,szczerze mówiąc juz nie raz mi uratowała pare godzin pracy :stuck_out_tongue:

Chciałem zaznaczyć że ja posiadam box’awą wersje Visty Ultimate i niewiem czy bede mógł zainstalować Home Premium(kompa odebrałem ze sklepu z juz zainstalowaną vista).Posiadam również Xp Home ,kiedyś obiło mi sie o uszy że Xp nie wykorzystuje 4 rdzeni,czy to prawda?

vista od wydania sie zmienila lepiej chodzi i jest stabilniejsza duzo aktualizacji jest :wink: czas najwyszy zeby ja zacząć instalować

A czy moge jakoś zapisać te aktualizacje co mam już pobrane,bo mam neta 512 kb/s i troche mi zajmie pobranie od nowa całego SP1 i reszty aktualizacji?

Niedługo, bo też taki mam, to tylko 3 godzinki…

Ok,więc decyzja została podjęta!

Instaluje Xp’ka :stuck_out_tongue:

Nie no,żartuje :stuck_out_tongue: Instaluje Viste,tylko teraz tak,bo mam kilka pytan:

1.Mam zainstalowane pare programów i ze dwie gry ale na dysku D a winda jest na C jak zorbie reinstal to poprostu mam usunąc foldery wszystkiego na D?

2.Ile mniej wiecej bedzie mi sie instalowac Vista,chce to miec zaplanowane z góry ? :stuck_out_tongue:

3.Teraz mam na system przeznaczone 50 Gb,czy zmniejszyc tą partycje czy zostawic tak jak jest,a może powiekszyc ?

50 gb powinno wystarczc do samego wina i jakis programow, umnie instalacja trwa 15 do 20 max min szybciej sie instaluje niz xp :wink: jak masz jakies programy i gry na dysku d to mosisz po usuwac bo na viscie sie nie odpali do puki nie zainstalujesz od nowa :stuck_out_tongue:

vista troszke więcej zajmuje niz xp

Mam jeszcze jedno pytanko,troche odbiego od tematu ale cóż, mam nadzieje że pomożecie :smiley:

Bo mam dysk 250 Gb pod Sata2 i chcialbym dokupic pare Gb, i tu sie pojawia pytanie jaka wilekośc?

Obecnie troche mi brakuje przestrzeni ale jakoś sobie musze radzić :slight_smile:

Zobaczcie sami jak to mniej wiecej wygląda:

dyskicf3.jpg

i doradźcie mi :slight_smile:

kup tak duży dysk jakli ty potrzebujesz.

dodam tylko że im więcej GB ma hdd tym jest tańsza cena 1GB.

Vista ale jeśli masz duży dysk… :wink:

Zastanawiam sie nad 500 Gb,a dokładnie ten model :

http://www.allegro.pl/item442461957_promocja_maxtor_500_gb_32_mb_ncq_sata_sataii_odss.html

wiem że jest to najtańszy dysk 500 Gb ale wydaje sie być dobry,pisze wydaje bo sie nie znam na tym zbyt dobrze :slight_smile: ale ma zapis prostopadły wiec chyba dobrze,no i 32 mb pamięci podręcznej .

Prosze o opinie ekspertów ! :stuck_out_tongue:

lepiej brać samsung F1 :wink: szybszy ale nie ma 500gb :confused: jest z tego co kojarzę 250gb, 320gb i 640gb ale nie jestem pewny na 100%… nie bierz tego co podałeś bo zapisywanie pliku PSD z rozdziałką np. 10.000x10.000 będzie trwało dłużej niż na samsungu :slight_smile: