Vista - czyli same problemy :P

  1. Sterowniki do Ati Radeon 9600 Pro
  • domyślne z visty - na stylu klasycznym chodzi dobrze, na aero albo zwiecha albo blue screen (atikmdag.sys)

  • ze strony ati - obojętnie jaki styl po prau minutach (nieraz nawet sekundach) zwiecha albo blue screen

  • z windows update - patrz wyżej :stuck_out_tongue:

  • jakieś inne znalezione (nie pamiętam już gdzie ich znalazłem) - na klasycznym chodzi dobrze a na aero zwiecha podczas animacji otwierania okien.

W teście wydajności karta dostała ocenę 1.0 a przy próbie przeprowadzenia aktualizacji testu albo bsod, albo błąd że nie można ukończyć testu bo coś ze sterownikami czy coś takiego.

Czy jest sposób żeby wyłączyć tą animację otwierania/zamykania okien? Na aero mam do dyspozycji otwarcie paru okien (bo za którymś razem napewno się zawiesi albo wywali bsoda), więc może by się jakoś udało.

Teraz mam 2 użytkowników - jeden na aero a drugi na vista basic

  1. Dźwięk

Po zainstalowaniu sterowników od płyty głównej (msi kt6v) podczas robienia jakiś rzeczy (na przykład otwieranie okien) dźwięk się przycina. Przed zainstalowaniem sterowników komputer nie chciał się ponownie uruchamiać.

  1. Internet

Mam radiówkę pod kartę sieciową. Przy starcie visty nie połącza się automatycznie - można połączyć się z netem tylko konfigurując za każdym razem połączenie z access pointem.

PS. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to dopiszę :wink:

to którą wersję kupiłeś :?:

DeadOrAlive nie chodzi o wersje , a jedynie o użyty styl (kompozycja)

OK, jaką wersję systemu kupiłeś daris :?:

Zainstalowałeś wszystkie aktualizacje? Może masz sprzęt za mocno wykręcony. Sterowniki muszą być do Visty inaczej dzieją się różne rzeczy tak jak było z NVidią i jej sterami do NForce :?

Mam angielską Ultimate z dociągniętym polskim language pack’iem z windows update.

W aktualizacjach mam jeszcze sterownik Yuan Radeon ale po zainstalowaniu jego mam bsody i zwiechy nawet przy korzystaniu z stylu vista basic (teraz mam jakieś sterowniki co przynajmniej bsodów nie wywalają :stuck_out_tongue: - chyba to są domyślne co były zainstalowane razem z vistą)

A co do atikmdag.sys to jest tego że hoho i jeszcze więcej :smiley: tyle że nie ma rozwiązania

http://www.google.pl/search?q=atikmdag.sys+vista

edit: Teraz wydaje mi się że mam najszybsze sterowniki - przewijanie już tak nie skacze, ale aero nadal wywala bsoda (na tych sterownikach wystarczy po uruchomieniu aero otworzyc jakieś okno żeby windows wywalił bsoda. Zainstalowałem sterowniki ati catalyst 7.2 (wiem że to nie są najnowsze ale próbowałem już różne sterowniki). I denerwuje mnie to że pod alt+c siedzi jakiś skrót od ati ccc i nie mogę wpisac c z kreską :stuck_out_tongue: (ale to kiedyś już miałem więc myśle że rozwiązanie się szybko znajdzie :stuck_out_tongue: )

edit 2: już doszłem gdzie wyłączyć to alt+c :stuck_out_tongue: i mam ć

edit 3: teraz mam juz inne sterowniki (yuan radeon 9600) które też nie przechodzą testu wydajności - zawiesza się komputer przy sprawdzaniu czegoś w rodzaju direct 3d aplha (czy coś takiego)

kolejny edit: na jednych sterownikach podczas aktualizowania testu wydajności zawiesza sie na:

4.png

jeszcze jeden edit:

Tylko że ja mam kt6v i dokładnie takie same objawy :frowning: