Vista dla początkojącego?

Ten program Akamai download menager od MS to skąd go można wziąć, bo próbowałem wyszukać i niemoge znaleźć.

Poprostu wybierz linki po lewo z http://download.windowsvista.com/previe … wnload.htm używając IE zostaniesz poproszony o zainstalowanie activex i potem bedziesz już ściągał tym Akamai Download Manager.

Ściągnęło mi się. Wszystko jest chyba OK. Teraz nagrywam na płytę DVD(ale + czy - ) jako dysk z danymi ?

  • czy - nie ma znaczenia jeśli twoja nagrywarka obsłuży. A czym wypalasz ?? jeśli w nero ta masz tam opcje “nagraj obraz na dysk” i do boju :slight_smile:

Wypaliłem. Wszystko poszło dobrze. Teraz najważniejsze instalacja. Instaluje

podczas uruchamiania komputera i co dalej ?

Pisz czy to ma być system dodatkowy obok XP czy jedyny. Jakie masz dyski lub partycję, i na której zamierzasz instalować vistę.

postępujesz już tak, w zależności jakie masz komun8ikaty … wszytsko instaluje się prawie automatycznie, wpisujesz cd key e.t.c tak jak win xp

Ma to być system dodatkowy obok XP zainstalowany ma dysku F (XP jest na C)

to zaznaczasz partycję f, sformatuje ci ją i zainstaluje system vista, później będziesz miał do wyboru system który chcesz uruchomić

Skąd wziąć cd key, wiem że Microsoft przesyła na e-mail

przesyłał… ale to było dawno. Szukaj u kumpli

eh był dostępny swojego czasu , teraz już go raczej nie wygenerujesz , program CTP został zakończony, więc cd keya nie wygenerujesz, możesz teraz zainstalować vistę na 30 dni :stuck_out_tongue:

Bez klucza oczywiście

Szkoda że dopiero teraz się dowiedziałem :cry:

Spróbuje jakoś sobie załatwić chociaż w to wątpię :frowning:

Już dostałem klucz do Visty na innym forum.

A jak jest ze sterownikami, czy trzeba jakiś specjalnych?

Vista w większości przypadków poradzi sobie ze sterownikami. Resztę możesz ściągnąć z netu. Jest ich sporo a i niektóre do XP tez pójdą.

Instaluj śmiało, a jak czegoś będzie brakować to pisz.

:chat: :slight_smile:

Wszystko jest OK. Sterowniki zainstalowałem. To już chyba wszystko.

PS. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim którzy mi pomogli.

pozdrawiam

cargt3

Drobiazg :smiley:

Witam.

A mógłby któryś z forumowiczów podzielić się kluczem? Vista za dwie godzinki na moim dysku będzie, ssa jak burza, fig@op.pl

Pozdrawiam.

A czy taka Vista jak się ściągnie bedzie działała cały czas?