Vista działa bardzo dzwnie - pasek menu oraz menu podręczne

Nagle coś się stało. Zaczęło się od tego, że kolega wysłał mi zwykłą wiadomość w Gadu-Gadu, wcześniej używałem tego programu i było OK. Nagle niektóre zakładki na pasku Windows zaczęły dziwnie wyglądać. Zakładki przesunęły się o pewną odległość i teraz są u mnie ma przycisku Start. Teraz zamknąłem Gadu-Gadu i coś się poprawiło, ale tekst w tych zakładkach jest słabo widoczny, słabo widoczne są ikony na pasku. Co ciekawe jak chce na Pulpicie wcisnąć menu podręczne i Właściwośći (aby zlikwidować Aero, albo sprawdzić temperaturę karty graficznej) to nie chce się ono uruchomić - pojawia się tylko to kółeczko (animowana ikonka) i nic. W ogóle to jakieś jaja się dzieją.

Proszę o poradę. Jestem załamany - na nowym komputerze i takie jaja:

Karta grafiki Asus GeForce 8800 GTX 768 MB (swoją drogą nieźle ona grzeje)

Płyta główna Asus Maximus Formula (temperatura procesora 34 st C - tak podaje mi program diagnostyczny dołaczony do płyty)

Procesor Intel Core 2 Quad Q6600

System: Vista Ultimate 64-bit

to na 99,9% wina gg…tak po prostu jest u dużej ilości osó i już…ja poleam aqq 2,0

To jest wina GG… zainstaluj SP1 do Visty ;] A teraz to zresetuj kompa.

Bardzo prosta odpowiedź-zainstaluj poprawkę (nie pamiętam jaki numer) która naprawia ten problem z nieprawidłowym działaniem graficznym pulpitu po dłuższej pracy.Z reguły wina leży w niektórych programach np. używanie gg czy opery często powoduje takie rzeczy, druga sprawa to zrestartuj komputer-i będzie wszystko ok…

Dzięki za pomoc, spróbuję zainstalować tak jak radziliście SP1

a jak tak się dzieje to nie resetuj kompa tylko explorer.exe :wink:

Zresetowałem wczoraj komputer i jest już OK. To musi być jakiś błąd w Viscie. Dzięki za pomoc, tak, jak poradzono mi zainstaluję SP1.

nie to bład programu :wink:

skąd można ściągnąć te poprawki??

“Panel sterowania” -> “Windows Update”