Vista -galeria obrazów i foldery

witam

mam dziwny problem z Vistą

w galerii obrazów Vista na podglądzie galerii rozsypały się miniatury - część nie widac w ogóle (tylko wyspa) , część jest rozmazana klocki , a część ok

dodam ,że na poczatku było ok

nie bradzo łapię co się zmieniło (staram się dozować nowe rzeczy po trochę)

drugi dziwny problem na partycji D jest katolog zdjecia

zrobiłem link z folderu systemowego obrazy ( administrator) do tego folderu i w pewnym moncie zauważyłem ,że total commander widzi wszystko ok , a podgląd w np. mój komputer nie pokazuje tego folderu.

(oczywiście mam włączony podglą plików ukrytych tu i tu)

trzecia ciekawostka

w GG jest kilku użytkowników

co pewien czas jeden z tych użytkowników ginie ( tylko jeden i zawsze ten sam - czyli ja :slight_smile: ) i muszę odtwarzać użyutkownika z zapasu na D.

jezeli moze ktoś coś podpowiedzieć będę wdzięczny - niby drobiazgi a irytujące.

ze swojej strony mogę podpowiedzieć ,że wszystkie problemy związane z nagrywaniem w Vista (nie działające Nero i nagrywanie systemowe)rozwiązałem instalując zamiast nero Ashampoo Burning. Działa znakomicie (interfejs podobny do Nero) i jest darmowy

w ostatnim chipie jest pełna wersja

pozdrawiam

Co do Galerii Fotografii Systemu Windows:

  • zlokalizuj i usuń plik PICTURES.PD4 a później na nowo dodaj foldery do Galerii (PLIK - Dodaj Folder Do Galerii);

  • co do skrótu do folderu ze zdjęciami na pulpicie powinien działać normalnie;

Co do Gadu-Gadu - zainstaluj ponownie ale w innym folderze jak domyślny (np. C:\Komunikatory\Gadu-Gadu);

Pozdrawiam

niestety usuniecie tego pliku (pictures .pd4) nie zmienia sytuacji katalog zdjecia dalej jest niewidoczny , a tracę wszystkie tagi przyporządkowane do zdjęć .

co do gadu gadu - zainstalowany jest na partycji d:

ale dane uzytkowników sa automatycznie lokowane w katalogu C:\users\xxxx\gadugadu . może trzeba zmienić lokalizację -ale nie widzę gdzie.

pictures.pd4 - odpowiada za miniatury w Galerii (usuń jeszcze navtree.state) i wrzuć ponownie wszystko do Galerii;

Co do GG - mam aktualnie włączonych dwóch użytkowników i nie traci kontaktów i archiwum;

Pozdrawiam