Vista+gigabyte ga-p965-ds4+Galaxy 7900gs-PROBLEM!

(Szykir) #1

Witam!

Najpierw konfig. kompa:

Procek: Pentium Core 2 Duo E 6400 2.13 GHz

Pł. gł.: Gigabyte GA-965-DS4

Grafika: Galaxy GeForce 7900 gs

Pamięć: 1x Kingston 1GB 667MHz 1x Kingston 512MB 667Mhz

Dyski: 1x Seagate 80GB ATA (SYSTEMOWY) 1x WD Caviar 250GB Sata

Mam następujący problem:

Posiadam Vistę Premium PL wszystko jest poinstalowane(tzn drivery do chipsetu, do dysków sata i najnowsze sterowniki do

nVidii(100.65_forceware_winvista_32bit_international_whql) ) i niestety po przejściu kompa w stan uśpienia jest ok

(znaczy usypia:P) ale przy próbie powrotu zamiast pulpitu windowsa widać na monitorze jednobarwne kratki(niebieskie...)

a po wciśnięciu ctrl+alt+delete zmieniają się na zielone.....i tyle bo trzeba kompa restartować na twardo

Dokładnie to samo dzieje się przy grach - gra się ładuje a po chwili wyskakuje ten sprytny kolorowy ekranik

Mnie już pomysły się skończyły co to może być....

Jeśli ktoś z Was ma podobny problem, albo wie o co z tym chodzi to byłbym wdzięczny za jakieś informacje

POZDRAWIAM

(Respev) #2

To jest problem karty graficznej. Ja również mam geforca 7900GS i mam identyczny problemik, ale jest na to lekarstwo. W miarę, jak wydawane sa nowe sterowniki od nvidi, problem ten zanika :wink: Przy pierwszych ze sterownikow, nawet przy probie ogladanie filmu pojawialy sie takie pasy i ponagał tylko reset. Teraz na najnowszych sterownikach taka sytuacja zdarza mi się o wiele rzadziej.