Vista home basic 100% mocy procesora

(Prezes Uk) #1

Witam serdecznie.

Mam taki problem a mianowicie muj laptop od jakiegoś czasu zaczoł chodzić nieco wolniej i zaczoł zamulać. Po paru kombinacjach doszłem do wniosku że to wina obciążenia procesora przez viste. Podczas ładowania systemu procek pracuje na maksa nawet jeszcze po załodowaniu systemu. Podczas próby otwarcia włąściwości systemu system robi zawieche i procek idzie znowu na 100% i po jakimś czsie działa normalnie. Nie instalowałem żadnych pierdołek ani zbędenego oprogramowania. Skanowłem też system na obecnośc różnego rodzaju szkodników i tym podobnych ale systemik jest czyściutki. A sprzęcik na jakim pracuje to:

laptop asus f2hf

procesor celeron m520 1.6gh l2 1mb

2048 mb ram ddr2 667

dysk 80 gb

grafika gma 950 gfx 128 mb

(Kaldov) #2

cel 520 ma kiepska wydajność nawet jak na lapa, mnie nie dziwi ze vista zabiera 100% mocy obliczeniowej. jeśl pozwala ci na to chipset kup sobie jakies core duo albo core 2 duo pod lapka

(Kozza) #3

Wrzuć jakieś logi bo 100% to za dużo i jeśli jest to bardzo często to może być coś nie tak. Ale jeśli "skacze" od 100% do zera to nie ma się czym martwić bo Vista tak ma i na starych konfigach jest podobnie, testowałem athlony 64 i Celki D i było podobnie, tzn wykresy skakały...