Vista Home Basic - exploere nie działa

Witam! Problem jak w temacie na Vista Home Basic nie działa mi explorer. Co chwilę pojawia się komunikat, że eksplorator systemu windows nei działa. Juz kilkakrotnie mi się zdarzały chilowe awarie, ale ta trwa już drugi dzień i nawet restart komputra nie pomaga. W dziale bezpieczeństwa podałem loga do sprawdzenia, ale możliwe, że to nei jest żaden wirus tylko jakiś błąd, więc o pomoc proszę również tutaj. Co dziwne między poszczegołnymi komunikatami nastepuje 2 - 3 sekundowa przerwa i wtedy mogę np. zaznaczyć ikonkę na pulpicie, a gdyby explorer nei działał wcale, tego tez bym nie mogl zrobic, prawda? Bardzo prosze o jak najszybsza pomoc. Z góry wielkie dzieki

daj napraw z płyty systemowej

napisz czy to jest nowy komputer.

Sciągnij jakiś program typu memorytest poszukaj w google

(najlepiej memorytest microsoftu dostępny na microsoft.com)

sprawdz pamięć RAM tym programem.

Napisz jakiego używasz antywirusa. (jeśli nie masz to polecam http://www.avast.com sciągnij Avast Home)

Zainstaluj wszystkie poprawki na Windows (w internet explorer narzędzia/windows update)

Sprawdz temperatury procesora i inne systemowe.

(w google poszukaj programu Everest Home i zainstaluj i odpal, zobaczysz WSZYSTKO czarno na białym)

Jeśli komputer jest stary to zobacz na kondensatory na płycie głównej

(otwórz komputer, sprężonym powietrzem wyczyść płytę główną i radiatory, \

kondensatory to te wałeczki wystające z płyty, muszą mieć płaskie główki,

jeśli znajdziesz jakieś wypukłe to masz złe napięcia na płycie głównej i krzaczy ci się RAM albo Grafika albo czipset itd.)

Na koniec można jeszcze stawiać na zasilacz :slight_smile:

Problem też może być oczywiście w sterownikach czipsetu płyty albo grafiki :slight_smile: (zainstaluj nowe pod twój system)

napisz jakiej mocy jest zasilacz (jeśli 400W lub więcej to luz),

jeśli masz 2 kości pamięci RAM to możesz na zmianę je wyjąć i sprawdzić na pojedynczym RAMie

czy może przestało się wieszać i będziesz wiedział że jedna jest padnięta.

co dokładnie się z exlorerem dzieje?? masz gg??