Vista Home Basic Problem z jezykeim

Witam

Od 2 dni posiadam notebooka od Fujitsu computers Siemens, model “ESPRIMO Mobile V5535” http://www.fujitsu-siemens.com.pl/produ … ile_v.html który został przywieziony Belgii. Komputer jest prosto ze sklepu i ma zainstalowany system Windows Vista Home Basic OEMAct. Problem w tym, ze system jest w ich języku i w ogóle nic nie czaje z tego(czarna magia).

Może mi ktoś powiedzieć na jakimś przykładzie jak zmienić na język polski? Bo nie dość, ze nie miałem jeszcze doświadczenia z vistami to jeszcze ten język który nawet nie pozwala na domyślenie sie czego kolwiek.

Myślałem żeby zainstalować na nim xp`ka ale czy to sie opłaca?

pzdr.

Proszę zapoznać się z regulaminem forum i poprawić temat na konkretny.

W systemie Vista język można zmieniać tylko w edycji Ultimate, w tej którą masz wydaje mi się to niemożliwe.

Co do instalacji systemu XP jeśli na stronie producenta masz sterowniki udostępnione pod ten system to możesz go śmiało zainstalować

Ja mam oryginalna płytę z ta vista… dostałem ja do zestawu. Jak bym przinstalował system to można byłoby tam ustawić PL język ?

A o jakie sterowniki chodzi?

mozesz zassać z neta viste pl i zainstalować na swoim kluczu…to nie do końca legalne bo niby nie mozna zassać z neta visty, ale system po instalacji jest legalny…możesz równie dobrze porzyczyc viste od znajomego…dużo osób tak robi…

No tylko żaden z moich znajomych nie posiada tej visty. będę ja musiał z neta ściągnąć tylko nie wiem skąd…

Proces formatowania i instalacji na nowo visty odbywa sie na takich samych zasadach co format i instal. xp`ka? jeżeli inaczej to może macie jakiś poradnik jak to zrobić?

Acha i jeszcze jedno. Ilu bitowa ma być ta vista? Jak poznać która zainstalować na tym moim notebooku?

ja na razie polcam 32 bitową viste…zassać możesz ją z torrentów…instaluje się w ładnym trybie graficznym nawet prościej od xpeka…

wersje systemu określa ci klucz który wpisałeś podczas instalacji, na każdej płycie vista(nie dołączanej do notebooka masz możliwość wyboru która wersje instalujesz(do testowania) lub instalator sam wybiera podczas wpisania klucza

jednakże ci polecam sprawdzić czy przypadkiem nie ma polskiej wersji językowej na płytce dołączonej do notebooka, przynajmniej w moim modelu AMILO jest takowy wybór od angielskiego aż bo chyba belgijski

aby to sprawdzić należy uruchomić z płyty notebooka i dosłownie ten wybór jest na pierwszym ekranie po załadowaniu z płyty

trzeba wybrać sformułowanie “Mój język to polski”

Niestety na tej płycie nie ma do wyboru języka polskiego. Na razie przeinstalowałem na ANG język, dopóki nie skołuje sobie PL wersji.

Dlaczego podczas instalacji tej mojej visty nie musiałem wpisywać cd-keya? W ogóle nie było tego pola do wpisania keya.

to ne temat cd-key’a moje info bylo do dewagacji uzytkowników odnośnie wersji

zapomniłem to pisząc ze w tej płycie nie trzeba wpisywać,

szkoda myślałem ze polski jest na każdej z płyt dołączanych do tego

miłego korzystania