Vista Home Premium Eng na Vista PL

(Meteo17) #1

Witam wszystkich,

Wczoraj przywiozlem sobie laptopa z USA z oryginalnym Windowsem Vista Home Premium. Moje pytanie jest nastepujace mianowicie czy istnieje mozliwosc spolszczenia tej wersji, zainstalowania jakiejs nakladki badz zrobienia czegos aby windows byl po polsku?

(adam749) #2

W Windows Update masz pakiety językowe zaznacz Polish i pobierz.

(Meteo17) #3

a mniej wiecej gdzie to moge znalesc mam angielski windows gdzie tego szukac prosze o pomoc jestem laikiem w viscie laptopa mam od godziny :frowning:

(adam749) #4

start > programs > i na górze masz Windows Update.

(Meteo17) #5

No ok i gdzie na tej stronie są pakiety jezykowe bede wdzieczny za pomoc i co jak zainstaluje to bedzie juz wersja polska bo myslałem ze bede musiał kupic viste polską :frowning:

(Longhorn2009) #6

Ja nie jestem na 100% pewny czy do Visty Home Premium są dostępne takie pakiety językowe. Do Visty Business i Ultimate to są na pewno, ale czy do Home także są?

(Meteo17) #7

No własnie to nie jestem dokonca pewny jaka to wersja gdzie moge to sprawdzić??

(rgabrysiak) #8

Dodatkowe pakiety językowe dostępne są jedynie dla Visty Ultimate, w pozostałych wersjach nie ma możłiwośći zmiany języka.

(Radekg7) #9

Pakiety językowe są podobno tylko do visty Ultimate ale nie jestem pewien bo znowu siedzę na starym dobrym xp :slight_smile:

(Kisielek) #10

Dokładnie tak

@Mati17 - musisz kupić polską wersję Home lub zostać na tym czym jesteś (chyba, ze chcesz zrobić upgrade do Ultimate ENG i wtedy ściągnąć polską nakładkę)

(Meteo17) #11

Czyli jak to zrobić jednak mam viste basic

(rgabrysiak) #12

Nie widzę sensu robić upgrade do Ultimate (czyt. za wysoka cena). Jeśli chcesz polski system kup np. Vistę Home Premium.

Wyjdzie na pewno taniej.

(Meteo17) #13

A czy do versji BASIC mozna zrobic uaktualnienie z polskim jezykiem ??

(D4mianek) #14

więc niestety nie...

atw, jest to bezsensu :confused: będę w takiej samej sytuacji jak Ty Mati bo też sprowadzam laptopa z USA z Vista Home Premium...

(Meteo17) #15

Dałem za niego 1100zł na nasze

http://www.allegro.pl/item352839037_fs_ ... _raty.html

(xomo_pl) #16

Jedyne co można zrobić aby spolszczyć Home Premium to pożyczyć od kogoś kto ma wersje pl (kumpel, ciotka, wujek itp) i zainstalować z pożyczonej płyty, przy instalacji podać swój klucz z eng.

Wszystko będzie ok, system będzie widziany jako legalny gdyż klucz jest przypisany do wersji Windows Visty (w tym przypadku Home Premium) a nie do języka.

Jest tylko 1 ale:

według polskiego odziału M$ tenm sposób jest nie do końca zgodny z licencją.

Swoją drogą ja bym, wolał zostać przy eng gdyż w pl nie jest dostępne Spech Recognition ((rozpoznawanie mowy), wypróbuj sobie spech'a a zobaczysz że jest to wygodne narzędzie do kontroli pc.

(Abiteq) #17

Czy sprowadzenie laptopa z USA to duza kombinacja?

Co do Twojego problemu to tak jak pisali przedmówcy, musisz zakupićpolską wersję.

(Irosan) #18

anowie prawda jet brutalna, pakiety językowe są tylko do wersji vista ultimate, zalecam sprawdzić czy nie ma języka polskiego przy instalacji windowsa z płytki do łączonej do notebooka, przy recovery wybiera się język przy pierwszym uruchomieniu, lecz przy instalacji tzw czystej wybiera się jeżyk przy uruchomieniu z płytki, zazwyczaj jak jest już instalka dołaczona do laptopa to powinien być napis "mój język to polski"(tak jest przynajmniej przy FSC)