Vista home premium i ad-aware 2007

Witam.

Mam problem z ikonami plików z microsoft office 2007 dla użytkowników domowych. Po przeskanowaniu systemu Vista home premium programem Ad-Aware 2007 Free 7.0.2.6 i usunięciu wszystkiego co znalazł (bez backupu) straciły się ikony office’a tzn. pliki wyglądają bez ikon. Ponadto straciły się skróty do programów np. word i excel itd. z menu start … Zauważyłem że do adobe readera też skróty się pousuwały (odzyskałem wszystkie skróty “ręcznie”) ale pliki nadal są bez ikon z office’a. Offis poprawnie identyfikuje pliki (domyślnie otwiera poprawnie w odpowiednim programie domyślnym). Jak odzyskać poprawny widok ikon plików worda i excela ?

Albo ręcznie przypisz skojarzenie (‘Zawsze otwieraj w programie’), albo bardziej elegancko - wykorzystaj funkcję ‘Wykryj i napraw instalację’ Zarówno MS office jak i AcrobatReader mają taką możliwość. Szukaj w menu Pomoc programu lub w aplecie ‘Programy i funkcje’.

Skojarzenia są ok. Wszystko wygląda w porządku (Diagnostyka z zasobów przechodzi ok). Najlepsze że nie można wogóle usunąć (panel sterowania) ani przeinstalować Office’a :expressionless: (setup z oryginalnej DVD jako administrator - nic). Włącza się deinstalator i za chwilę komunikat że nie udała się deinstalacja. Z instalacją jest podobne pojawia się okienko instalacji i zaraz znika bez efektu. Posiadam legalną wersję i visty i office’a 2007 home z SP1. Nie wiem co zrobić. Czy jest możliwość przeinstalowania ikon ? W programach domyślnych również widzi złe ikony.

post-65842-1385653400815_thumb.jpg

Poradziłem sobie z problemem - zainstalowałem ponownie office’a ale proces żeby to zrobić jest bardzo długi …

Dla wszystkich którzy będą mieli podobny problem podaję linka z opisem jak to zrobić

http://support.microsoft.com/kb/928218/PL/

Pozdrawiam.