Vista Home Premium nie zapisuje ustawień sieciowych

Witam,

od 2 dni mam problem z internetem w Win. Vista, jest to od czasu zakupu kieszeni zewnętrznej na dysk HDD 3,5’’ oczywiście kieszeń jest wyłączona ale problem jest dalej. ;/

Gdy włączam komputer, nie działa mi internet, w Centrum Sieci i Udostępniania widnieje ograniczenie, tak jak poniżej:

Muszę wtedy wyłączyć połączenie lokalne, w Sieć (Sieć publiczna) wcisnąć Dostosuj i usunąć Lokalizację sieciową. Wtedy po usunięciu znów włączam połączenie lokalne i wyskakuje mi takie okienko:

I w tym klikam Dostosuj nazwę, typ lokalizacji i ikonę sieci po czym internet dopiero po takich czynnościach działa, ostateczny widok Centrum Sieci i Udostępniania jest taki:

Co mam zrobić, aby to wszystko zostało? Komputer wyłączam poprawnie więc wszystko się powinno zapisać. :confused:

@edit:

Dodam jeszcze, że gdy wyłączę połączenie lokalne, a dopiero wtedy komputer, to później przy uruchomieniu, włączam połączenie lokalne i wszystko działa. Jeśli jednak wyłączam komputer z aktywnym połączeniem lokalnym, to później przy uruchomieniu mam znów z nim problem. :confused:

w jaki sposób łączysz się z internetem ?

NEO, Router … ?

Radiówka 768kb/s poprzez Router Black Box.