[VISTA Home Premium] Zmiana ikon :(

Witam!

Mam bardzo nietypowy problem w Viście jakiego nigdy w XP nie posiadałem. A teraz dorzeczy…

Zmieniam sobie ikony na tzw. ‘‘kafelki’’ z listy, ponieważ ładniej oraz bardziej przejrzyście wszystko widzę (zresztą przyzwyczajenie).

  • Niestety! Uruchamiam komputer ponownie i wszystko od nowa… wszelkie pozmieniane ikony na kafelki powracają do domyślnych ustawień, dlaczego?

Czy w Viście trzeba zapisywać jakoś ręcznie takie zmiany? - Dla mnie to jest cholerna męczarnia za każdym razem zmieniać foldery i podfoldery na moje ustawienia.

Ta zmiana tyczy się wszystkiego. Czy to jest - panel sterowania, czy mój komputer, czy moje dokumenty, foldery, które sam tworzę i wrzucam pliki ustawiam wg. swoich upodobań…

bah! Uruchamiam ponownie komputer i wszystkie ikonki wyglądają zupełnie inaczej niż ja ustawiłem - pytam się Was dlaczego tak jest i jak to mogę zmienić :?: :?:

Z góry za każdą pomoc - dziękuję! 8)

Pozdrawiam,

DearD

Windows Registry Editor Version 5.00


; Reset and remove folder customization settings.

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\BagMRU]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags]


; Turn off automatic folder type discovery. 

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell\Bags\AllFolders\Shell]

"FolderType"="NotSpecified"


; Change save of folder settings slots quantity to 10000

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell]

"BagMRU Size"=dword:00002710

Wklej do notatnika,zapisz np. jako foldery.reg (wybierz wszystkie pliki) i dodaj do rejestru.

A możesz mi krok po kroku napisać jak zrobić. tzn. chodzi mi o to jak dodać do rejestru…

Jak zapiszesz to jako foldery.reg to klikasz dwa razy na pliku,Windows zapyta się czy dodać informację do rejestru,zgadzasz się i zrestartuj jeszcze komputer.