Vista HP znacząco zwalnia po dłuższej pracy

Witam wszystkich.

Otóż, mam pewien denerwujący problem z moją Vistą HP 32bit. Mianowicie, po dłuższej pracy (ok dwa - trzy dni. Na noc komputer jest usypiany) komputer niesamowicie zwalnia. Zauważyłem, w Menadżerze Zadań w zakładce procesy, że Sidebar momentami osiąga wartość 80-90%. O co chodzi? Da się to jakoś uspokoić? W sidebarze mam:

  • Longhorn Clock.

  • Mulit meter, dual Core ver.

  • Imp’s Drive info

  • iStat Battery Mod2

  • App Laucher v3

  • Kalendarz Windowsowy z wymienioną pomarańczową teksturą na czarną.

  • Imp’s Recykle Bin.

Po restarce, komputer już jest całkiem normalny. Sidebar waha się od 00 do 10.

Mój drugi problem, już mniej ważny. Otóż, obserwowałem niedawno zakładkę “wydajność”. Czy procesor powinien mieć aż takie wahania? Otwarty tylko Firefox, GG, Foobar2k.

procekft7.th.jpg

Mój sprzęt to:

Toshiba P200 14H

Procesor: Intel Centrino Duo 2ghz

RAM: 2GB

Grafika: ATI Radeon 2600

Oczywiście, najlepiej, jakbym ładnie wyłączał codziennie komputer, ale miałem już laptopa z XP, który potrafił miesiącami żyć w ten sposób i jakoś funkcjonował.

ad 1.) Ja niekorzystam z sidebar’a ani z opcji uśpienia… wole aby komputer dzialał non stop… ustawiam wyłączenie monitora po 1 minucie albo poprostu zamykam klapke a komputer nadal ściaga torrenty lub cos tam innego… :stuck_out_tongue:

th.511b52990a.jpg

Jak widzisz system nieskacze jak u ciebie pomimo iż działa 93godziny a czasami dłużej… :wink:

ad 2.) Zależy od procesów… co jest właczone co zainstalowane co te procesy robia itp… ale jak masz wszystko dobrze pokonfigurowane smieci wyłaczone itp… to niepowinieneś miec takiego skokowego wskazania procesora…

Dooobra. Dowiedziałem się, że odjazd mojego procesora jest przez mojego firefoxa, ponieważ w jakiś sposób nie radzi sobie z flashem na stronach. Ile z tego prawdy - nie wiem.

Trzeci problem:

Zainstalowałem DivXa na mojej Viscie. I to był… błąd. Mianowicie, ilekroć próbuję otworzyć jakiś folder z plikami wideo (nie jestem pewien, które formaty dokładnie, chyba wmv, czy mpeg) wyskakuje mi błąd:

“Program Proces Hosta systemu Windows (Rundll32) przestał działać.”

Z tego, co się dowiedziałem problem leży w codekach DivXa. Pytanie, co z tym wszystkim zrobić, aby uspokoić te komunikaty?

Zainstaluj sterowniki ponownie najlepiej “K-Lite” ze strony portalu dobreprogramy…