Vista i Dźwięk 5.1?

Witam wszystkich i zapraszam do lektury… :wink:

Od niedawna posiadam głośniki Logitech Z-5500 i są one w systemie 5.1,na komputerze mam zainstalowany system Windows Vista Ultimate,moja płyta główna to Asus P5B.Problem polega w tym że od głośników do kompa prowadzą trzy kable (czarny,pomarańczowy i zielony), podłączyłem je do płyty głownej tak jak wskazywały kolory.Tu sie pojawia problem bo: głosniki grają wszystkie ale tylko przez jeden kabel --> zielony,czemu? Pozostałe dwa kable są jakby niepotrzebne.Czy musze coś przestawić/zmienić aby dźwięk z komputera był nadawany przez 3 gniazda a nie przez jedno? A moze mam podłączyc głośniki innym kablem bo mam jeszcze wejście SPDIF w komputerze i w głośnikach.Jakie połączenie bedzie najlepsze?

Za odpowiedź i pomoc z góry dziekuje!

Pozdrawiam,

Kamil.

Z SPDIF nic nie ruszaj, to nie będzie potrzebne :slight_smile:

Nie mam głośników 5.1 ale myślę że to właśnie tak jest :slight_smile: Spróbuj na Viście w panelu sterowania coś pokombinować :wink:

W panelu sterowania mam ustawione tak:

przechwytywaniedn6.jpg

Chyba wszystko jest dobrze,ale gdy testuje głosniki to z tych głośników zaznaczonych na zdjeciu na czerwono nie wydobywa sie dźwiek,ale gdy słucham np. muzyki one grają.Już naprawde niewiem o co chodzi :frowning: