Vista i jej aktualizacje?

(Damian Pl) #1

Witam wszystkich

Mam takie pytanie co do Visty

Gdzie znajdują się pliki - aktualizacje te które się pobierają.... jak można zrobić by np. po formacie nie ściagać ich od początku tylko by zainstalować je ręcznie....

pozdrawiam

(IrasDeeJay) #2

Pobrane poprawki przez system, Windows składuje w katalogu C:\windows\installer lecz niestety automatycznie też zmienia ich nazwy na bardzie nie zrozumiałe. Czyli nie masz KBxxxx tylko np 1bc0ed - u mnie jako service pack do office 2007. Dlatego radziłbym ci poprostu pościągaćpoprawki normalnie z serwerów microsoftu, bo a nie kopiować z tego folderu installer ponieważ w tym folderze znajdują się nie tylko poprawki do Windows ale również instalatory innych programów bazujące na instalatorze msi Microsoft Installer. Ja np. u siebie znalazłem instalator Phisixa z 3D Marka Vantage.

(Vicuss) #3

Aktuaizacje z Windows Update??

Wlacz w opcjach folderow 'pokaz ukryte foldery' (czy jakos tak) i w gownym katalogu Windows - foldery z prefikem '$'

(hevet) #4

Zanim coś napiszecie to chociaż sprawdźcie czy nie piszecie bzdur.

Tak jest w XP ale nie w Viście.

(Vicuss) #5

To ja mam zupełnie innego kompa... u mnie tak jest...

(hevet) #6

To daj screena bo może ja coś kręcę.Mam Vistę i żadnych takich katalogów nie ma.

(Kolmar) #7

X:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Należy je ściągnąć ręcznie i njlepiej nagrać na płytkę CD lub nawet zintegrować z instalką Visty.

(IrasDeeJay) #8

Chyba żartujesz. U mnie ten folder ma 14MB a mam ponad 65 aktualizacji do samej Visty w tym Service Pack. !!

Folder ten jest domyślnie ukryty, wystarczy włączyć opcje pokazywania ukrytych plików.

(Kolmar) #9

Nie żartuje :smiley:

W moim przypadku jest to prawie 70 MB

(mateusz8466) #10

Siema, a w moim przypadku ten folder ma 502MB :smiley:

Pozdrawiam

(Kaka') #11

damian1212 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(IrasDeeJay) #12

Który ?? , ten

X:\Windows\SoftwareDistribution\Download

czy ten ?

C:\windows\installer

(dragonn) #13

X:\Windows\SoftwareDistribution\Download- 277MB

C:\windows\installer-107MB

Tak to u mnie wygląda.

(mateusz8466) #14

Siema, u mnie ten X:\Windows\SoftwareDistribution\Download ma 502 mb :smiley:

Pozdrawiam