Vista i jej użytkowanie

Hej zastanawiam się nad zainstalowaniem visty build 5477 jako sysytemu który moge używać jako podstawowy do wszystkiego czy to dobry pomysł?

To zły pomysł.

nie wszystko działa na Viście, szczegulnie gry chodzą o 30, 40% wolniej.

System jest niedopracowany i wywala wiele błędów.

Poza tym ta wersja co chcesz zainstalowac jest stara. Lepiej zdobadz z kąś wersje co najmniej 5700.

A obecnie jaki masz system?

Pamiętaj iż obecne visty nie będą działać wiecznie, gdyż mają ograniczenia czasowe.

Jeśli nie masz do wyboru innego systemu to oczywiście zdecyduj sie na viste: ale pamiętaj iż wiele aplikacji pod nią się nie uruchamia i są problemy ze sterownikami.

Ponadto są już nowsze buildy

Poprawka mam build 5744

Ten build jest b.dobry - chodzi o to ze lepszy od pozostałych. Uważam iż [sam używam go (no i Linuksa)] to jest dobry pomysł jeżeli chodzi o prace swobodną (word i te inne) jeżeli chodzi tylko i wyłącznie o AERO to niewarto lepiej już miec XP… A jeżeli chcesz odpalać gry -> tylko XP…

Uważam że niema sensu instalować visty ze względu na nie dopracowanie i duze wymagania napewno bedę zwisy… i błedy wyskakiwać. Nie ma to jak XP, bo ME mi się wieszał, 98 stary że szok juz tego systemu nie biorą nawet pod uwagę niema zabezpieczeń dużo programów już nie działa pod niego i gier.

Jeżeli ktoś nie posiada tego buildu Visty to niech sie nie wypowiada i nie wprowadza w bład!

Raczej tak. Wiekszość podstawowych programów działa prawidłowo… czasem są problemy ze sterownikami ale w wiekszości przypadków znajduje sie rozwiązanie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 1&start=15

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 17:26

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Co do moich spostrzeżeń to 5744 jest już całkiem dobry ale userom kart ATI radził bym build 5728 bo na najnowszym występują błędy z aero glass jak i takie przez które nie można dac większej rozdzielczości niż 1024*768

grzesiek jak mam radeona 9550 i smiga mi bez problemu na rozdziałce 1400x900 mam LCD 16:9

Złączono Posta : 14.10.2006 (Sob) 17:55

Mój config kompa to

Amd Sempron 2400+ 1.7 GHz

Ram 800 Mb

Ati radeon 9550

MOje spostrzeżenia chodzi w mierę dobrze na Aero gdy wszystkie efekty są właczone.

Blitzkrieg 2 się ciął strasznie ale gdy ustawiłem plik wymiany na 700 Mb to jest o niebo lepiej.

Mankamentem jest fakt że po wyłaczeniu visty nie chce mi się wyłączyć komputer i nie wiem czemu?

Może ma ktos akies pomysly.

A ja mam 9550 256mb i nie śmiga nie można ustawic wyższej rozdzielczości niż 1024*786. Ja osobiście polecam 5728

To zainstaluj sterowniki od grafy i zobacz, mi to pomogło…jeszcze tam będziesz musiał pokombinować z ekranami żeby się odblokowało.

Jak będe na viście to zobacze konkretnie.

P.S

Narazie to ja mam zainstalowane na jednej partycji 5728 a na drugiej 5744 oczywiscie systemy podstawowe tez mam takie jak XP i ubuntu ale musze to ograniczyć bo to głupota. :?

najlepiej poczekać na finalną wersje :stuck_out_tongue: i nie denerwować się ze jakiesś błedy wyskakują.

ENG Klik