Vista i programy osobno- da się?


(Gremski) #1

Tak jak w temacie większość ludzi robi tak od lat albo próbuje ja zawsze paakowałem wszytko na dysk systemowy, ale do rzeczy.

Czy da się jakoś rozdzielić Instalowane programy od visty (instalowane były by na innym dysku), ale całkowicie. Chodzi mi o to ze po odinstalowaniu wszystkich programow mialbym swieżo zainstalowana viste czyli czyściutki rejest i zero śmiecia.


(fiesta) #2

Nie da się, większość programów podczas instalowania wprowadza zmiany w rejestrze systemowym, który jest jak wiadomo na partycji systemowej.

Wyjście korzystać z programów w wersji portable, to wtedy będą mogły być w dowolnym miejscu i nie będą zaśmiecać rejestru.


(Johny) #3

Też w jakiś sposób mogą zaśmiecac - do rejestru jest wpisywane to,jakiego programu używałeś,jeśli ustawisz skojarzenie z jakimś plikiem to to też trafi do rejestru i stąd system wie,że np. pliki mp3 ma otwierac AIMPem,albo Foobarem


(Gremski) #4

no tak a np. program który robił by kopie rejestru po każdym zainstalowanym programie i w razie deinstalacji wycinał niepotrzebne klucze ? (tylko błagam nie total uninstall bo to lipa jest)