Vista i RAM

Mój znajomek zainstalował Viste…I twierdzi, że czysty system pożera 400mb pamięci…Przy instalacji sterowników żre 600mb…Screena on nie posiada…Jakoś mi się w to wierzyć nie chce…

Jego lapek ma 1gb ramu…

Karta graf. obsługuje dx9.0 i PXS 3.0…

BTW> Już on się pozbył Visty, więc się mnie nie pytajcie czemu mi screena nie prześle ;] I nie pytajcie mnie skąd on go ma bo nie mam pojęcia ;]

Jak to jest w rzeczywistości?

:o

Mi minimalnie to pożera około 300mb, a przy obciążeniu, zaledwie 450mb…

Z tego co wiem, to Vista trochę pamięciożerna jest… U mnie może trochę mniej -> bo mam taki a nie inny sprzęt, u twojego kolegi inaczej -> bo ma laptopa… U kogoś -> bardzo malutko, bo ma wypasiony komputer…

Tak vista na czysto zabiera ok. 400 mb ram a przy udziale innych programów jeszcze więcej.Ale to raczej jasne.

OMG…

To jest jednak prawda…

To co tyle pamięci zabiera?

Czytałem o teście Visty wykonanym na laptopie, który miał 1,5 GB ramu. Podsumowanie: “jest całkiem dobrze, ale zdecydowanie przydałoby się więcej pamięci”.

[Czytałem o teście Visty wykonanym na laptopie, który miał 1,5 GB ramu.]

Jak masz procek słabszy niż np Athlon 64 3000+ to ci nic nie pomoże dokupienie do 1.5GB - dodatkowego 1GB ramu

O ile dobrze pamiętam, to ten laptop miał Pentiuma M 1,7 ghz.

Microsoft zaleca procesor z zegarem 2GHz a pentium M wydajnościa nie grzeszy :q

No dobra…Ale powiedzcie mi co tyle pamięci aż zabiera?

Bufor systemu i superfeth

Microsoft to zżera :slight_smile:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/899 … 481a0.html

To jest screen na pustym systemie - otwarty tylko Sidebar i IE7

To nie do końca tak - bo jak uruchomisz system na maszynie wyposażonej w 512 MB ram to będzie MS zżerał ok 300MB . Dodatkowo dejmy po starcie Win zżera 600 MB ale już po 10 minutach i uruchomionym Media Playerze + Firefox - zżera tylko 530MB. Polecałbym nie sugerować się tymi wynikami… Przydział i buforowanie ramu to dość skomplikowany proces i nie można go tłumaczyć odczytem z Menadżera Zadań

Vista nie zżera a buforuje… :lol: :smiley:

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.