Vista i ubuntu - który pierwszy zainstalować?

Tylko mam mały problem, bo w tym GParted chce je sformatować, ale cały czas jest jako oczekujące. Jak się z tym uporać ??

Aha, jeśli chodzi o to uruchamianie systemu to możliwe, że po instalacji znów pojawią Ci się te błędy, wtedy tą opcję co teraz dopisałeś przed uruchomieniem będziesz musiał dopisać do pliku /boot/grub/menu.lst w linijce, które ładuje kernel, po opcjach splash i quiet.

// Połączono posty.

Chyba trzeba u góry kliknąć gdzieś APPLY lub coś takiego:)

Mam pewne problemy.

  1. Gdy startuje program do bootowania do wyboru mam systemy :

Ubuntu 8.04.1 , kernel 2.6.24-19 - generic ;

Ubuntu 8.04.1 , kernel 2.6.24-19 - generic (recovery mode); /te dwie z 19 na końcu wyskoczyły po pobraniu jakiś aktualizacji)

Ubuntu 8.04.1 , kernel 2.6.24-17 - generic

Ubuntu 8.04.1 , kernel 2.6.24-17 - generic (recovery mode)

Ubuntu 8.04.1 , memtest86+

Której wersji Ubuntu używać 2.6.24-19 czy 2.6.24-17 ?

  1. Gdy chce włączyć Ubuntu to mam z nim kłopoty, tzn. pasek się tylko odbija i tak w kółĸo, niezależnie jakiej wersji używam. Dopiero po drugim restarcie wszystko wraca do normy. Czy wystarczy tak jak napisał elkanguro dopisać coś do pliku?

  2. Ponieważ nie tylko ja korzystam z tego komputera, a reszta osób nie zna się na linuxie, chciałbym, aby Vista była na pierwszym miejscu, dopiero na drugim Ubuntu (tylko odpowiednia wersja i bez memtest86+). I chciałbym skrócić wybór systemu do 5 sekund (teraz to 10 ). Jak to zrobić??

  3. Nie mogę zainstalować sterowników do karty graficznej (GeForce 9600 GT). Wchodzę na główną stronę nvidii, wchodzę w steroniki, zaznaczam linuxa 32 bit. I wyświetla tak jakby raport, w między czasie ściąga się coś i po ściąganiu nic się nie dzieje. To jak w końcu ściągnąć go (korzystam z Firefoxa)??

Dzięki za odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pozdrawiam

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

usuwasz

Ubuntu 8.04.1 , kernel 2.6.24-17 - generic

Ubuntu 8.04.1 , kernel 2.6.24-17 - generic (recovery mode)

http://www.forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=37966

Aby nie było tego odbijającego się paska usuń z pliku /boot/grub/menu.lst wyrazy quiet oraz splash - będziesz wtedy miał wyświetlane komunikaty co się akurat dzieje, nie wiem czemu ale u mnie też z tym paskiem nie włączał się system a jak go wyłączyłem i widzę komunikaty to zawsze się włącza poprawnie. Ewentualnie możesz w zamian dopisać all_generic_ide.

Jeśli chodzi o czas to powinna tam być opcja już timeout 10 więc zmień na 5, jak nie ma to dopisz na początku pliku

aby vista ładowała się jako domyślny system dodaj linijkę:

default X

gdzie w miejsce X numer systemu na liście, ale odliczanie zacznij od 0 nie od 1

A co ze sterownikiem ??

Ja proponuję zainstalować sterownik poprzez System–>Administracja–>Sterowniki

tak jak mówi rokko

Partycja /home nie jest obowiązkowa, wystarczą / i swap, wtedy katalog home odnajdziesz w /home/[nazwa użytkownika]

Oddzielna partycja /home przydaje się gdy np. przeinstalowujesz system, wtedy wszystkie dane wraz z plikami konfiguracyjnymi pozostają nietknięte i po reinstalacji masz wszystko tak jak było przed reinstalacją.

2 partycje jedna np, 15 gb druga 512 mb