Vista i XP na 1 kompie - startuje tylko Vista

Małe pytanko. Robiłem reinstalacje i na jednej partycji zainstalowałem sobie Win XP Pro SP2 pl (partycja D: ), a na drugiej (partycja C: ) Viste HP pl (w tej kolejności).

Problem polega na tym, że podczas startu komp nie zadaje pytania którą windę odpalic (a odpala Viste z C: ). Co mogę zrobic aby zmusic go do zadawania tego pytania przy kazdym uruchomieniu kompa ???

Robisz tak:

  • z pod instalatora xp usuwasz C i robisz go od nowa

  • wybierasz D jako miejsce instalacji XP

  • komp formatuje C i D i kopiuje pliki

  • viste instalujesz na C BEZ FORMATU

I podczas uruchamiania masz do wyboru XP i Viste :smiley:

prościej będzie wyedytowanie boot loadera visty i dodanie instalacji xp, programów jest dużo

nie da rady !!

żeby system wystartował z wyedytowanego boot loadera potrzebne są pliki boot.ini i jeszcze 2 inne (nie pamiętam nazw ). A one znajdowały się na dysku C , który przy instalacji Visty sformatował. Jak doda wpis do boot loadera to przy uruchamianiu wyjdzie mu że system nie może znaleźć pliku. Dlatego właśnie w takiej sytuacji należy instalować viste na uprzednio sformatowanym dysku.

Sam długo kombinowałem zanim załapałem o co chodzi.

Czyli czeka mnie kolejna reinstalka ? Już kminie o co chodzi, ale myslalem ze da sie to zrobic bez tak drastycznych środków :confused:

Powinieneś sobie poradzić przy pomocy darmowego Easy BCD 1.52

http://pclab.pl/file3235.html

Opis i pobieranie

Easy BCD tylko dodaje wpisy do boot loadera. A tych 3 ważnych plików jak nie było tak nie ma. :frowning: