Vista i XP na jednym dysku

(Chok) #1

Witam

Mam Xp-ka na partycji C:, teraz chcę doinstalować Viste na partycji D:, przy czym chciałbym mieć możliwość uruchamiania zarówno jednego jak i drugiego systemu. Czy instalacja Visty nie spowoduje problemów z uruchamianiem się Xp-ka? Jak zrobić aby mieć możliwość wyboru systemu podczas uruchamiania się komputera?

(Pawelbadura) #2

Jak w tej sytuacji zainstalujesz teraz na D Viste - to bedziesz mial wszystko jak nalezy - bedziesz mogl wybierac system przy starcie systemu bez dodatkowych zabiegow

(Chok) #3

OK dzięki wielkie :slight_smile:

(Mprzemek) #4

Tylko ze jest jeden maly szczegol na 90% systemy sie beda gryzly

(Witam200) #5

:hahaha: a to czemu?? ja miałem różne systemu obok siebie i zawsze było ok..

(Briho) #6

Nie wypisuj bzdur kolego. Vista i XP współgrają ze sobą bez problemów.

(Danio_klucze) #7

Chciałem się zapytać czy jak zainstaluje xp nie spowolni mi się ani jeden system ani drugi ??

(Al Vip) #8

jak zainstalujesz drugi system na tej samej partycji to moga sie gryzc(nie zalecane) ale jesli na drugiej partycji to wszystko bedzie OK.

(Wujek 15) #9

A jest to możliwe ?

(Briho) #10

Nie ma możliwości zainstalowania Visty i XP na tej samej partycji. Gdy spróbujesz coś takiego zrobić to Vista wyrzuci komunikat, że dotychczasowy system zostanie przeniesiony do katalogu Windows.old, czyli inaczej mówiąc zostanie zrobiona jakby jego kopia, ale w ten sposób będziesz mógł używać i tak tylko Visty. Być może jest jakiś sposób na obejście tego, ale ja nic o tym nie słyszałem.

(Wujek 15) #11

No więc właśnie dziwne troche...

(klopas) #12

będą sie gryźć ale jak viste poszczujesz xp-kiem :wink:

Złączono Posta : 26.03.2007 (Pon) 8:20

chyba żeby plik boot.ini zmienić... ale wątpie żeby podziałało