Vista - Instalacja aktualizacji

Witam, mój laptop to staruszek Asus F3F,system to Vista Home Premium 32 bit, niestety jest tylko częściowo zaktualizowany, teraz jestem zmuszona wgrać wszystkie aktualizacje. W związku z tym mam następujące pytania:

  1. Czy można od razu wgrać SP1 (czytałam, że zawiera on wszystkie poprawki od początku wydania systemu) czy też uruchomić WU. Wolałabym jeśli jest to bezpieczne wgrać od razu cały pakiet i dopiero wtedy uruchomić WU.
  2. Czytałam, że po wgraniu SP1 zdarzały się problemy z dźwiękiem, dlatego też chciałabym wcześniej zaktualizować sterownik do dźwięku lecz nigdy tego nie robiłam, dlatego proszę o pomoc w wyszukaniu, w tej chwili mam taki Sigma Tel High Definition Audio Codec, wersja to 6.10.0.5287 z dnia 17.11.2006 r. Znalazłam stronę producenta i sterowniki lecz nie mam pewności czy to ten https://www.asus.com/pl/support/Download/3/78/0/1/24/ z 01.02.2007 r.
    Ściągnęłam go, wyodrębniłam pliki, jest tam plik setup.exe, czy to właśnie ten trzeba uruchomić?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  1. Microsoft mówi: “The following updates are required for installing SP1 (the stand-alone SP1 package already includes these updates)”, co oznacza, że standalone’owa paczka SP1 zawiera paczki z wymaganiami wstępnymi. Podobnie z SP2. Ale po instalacji SP1 i SP@, Windows Update i tak będzie szukać aktualizacji wiele godzin.
  2. zainstaluj driver do dźwięku tylko jeżeli Windows Update sam tego nie zrobi, a dźwięk sprawia problemy

Dzięki za odpowiedź, więc uruchomię pakiet SP1. Co do drugiego pytania to chciałabym zaktualizować sterownik przed instalacją SP1, jak pisałam WU uruchomię dopiero po instalacji SP1, dlatego moje pytanie nr 2 jest aktualne.