Vista - Instalacja aktualizacji


(sobewa) #1

Witam, mój laptop to staruszek Asus F3F,system to Vista Home Premium 32 bit, niestety jest tylko częściowo zaktualizowany, teraz jestem zmuszona wgrać wszystkie aktualizacje. W związku z tym mam następujące pytania:

  1. Czy można od razu wgrać SP1 (czytałam, że zawiera on wszystkie poprawki od początku wydania systemu) czy też uruchomić WU. Wolałabym jeśli jest to bezpieczne wgrać od razu cały pakiet i dopiero wtedy uruchomić WU.
  2. Czytałam, że po wgraniu SP1 zdarzały się problemy z dźwiękiem, dlatego też chciałabym wcześniej zaktualizować sterownik do dźwięku lecz nigdy tego nie robiłam, dlatego proszę o pomoc w wyszukaniu, w tej chwili mam taki Sigma Tel High Definition Audio Codec, wersja to 6.10.0.5287 z dnia 17.11.2006 r. Znalazłam stronę producenta i sterowniki lecz nie mam pewności czy to ten https://www.asus.com/pl/support/Download/3/78/0/1/24/ z 01.02.2007 r.
    Ściągnęłam go, wyodrębniłam pliki, jest tam plik setup.exe, czy to właśnie ten trzeba uruchomić?
    Z góry dziękuję za pomoc.

(wielkipiec) #2
  1. Microsoft mówi: “The following updates are required for installing SP1 (the stand-alone SP1 package already includes these updates)”, co oznacza, że standalone’owa paczka SP1 zawiera paczki z wymaganiami wstępnymi. Podobnie z SP2. Ale po instalacji SP1 i SP@, Windows Update i tak będzie szukać aktualizacji wiele godzin.
  2. zainstaluj driver do dźwięku tylko jeżeli Windows Update sam tego nie zrobi, a dźwięk sprawia problemy

(sobewa) #3

Dzięki za odpowiedź, więc uruchomię pakiet SP1. Co do drugiego pytania to chciałabym zaktualizować sterownik przed instalacją SP1, jak pisałam WU uruchomię dopiero po instalacji SP1, dlatego moje pytanie nr 2 jest aktualne.