Vista, instalka DVD i legalność

Mam do was pytanie. Gdybym zgubił płytę ze swoim oryginalny system, to mógłbym pożyczyć system od kolegi i zainstalować na swoim. było by to legalne ?

Oficjalnie… nie

Przepraszam zapomniałem dodać że gdybym zainstalował z tej płyty z swoim keyem !

Teoretycznie: Windows morze być instalowany z 1 płyty oraz używając 1 dołączonego do niej seriala na 3 komputerach. Wiec jezeli Twoj kolega nie inststalowal go lub instalowal na mniej niz 3 komputerach to morzesz tak zrobic.

Jak ja bym zrobil :stuck_out_tongue: : Zainstalowal od kolegi windowsa z o ile to morzliwe z Twoim serialem, tak aby koledze nie “zużywać” 1 instalacji win z plyty, i na wszelki wypadek, gdyby Twoj serial nie wszedl przy instalacji zaopatrzyl sie w “darmowe” seriale z internetu. Zaopatrzyc powinienes sie rowniez przed formatem, chociaz rownie dobrze morzesz to zrobic po zainstalowaniu win, w narzedzie zmieniania seriala win, jest ono calkowicie legalne - morzna pobrac je ze strony microsoftu. Instalujesz je i wpisujesz swoj serial. Po tej opreracji masz juz w 100% legalny windows i morzesz sciagac aktualizacje itp. Jedyny moment ktory jest nie dokonca zgodny z microsoftem to moment wpisu pirackiego keya, jednak zmienienie go na orginalny jest rownoznaczne z zakupem windowsa i od tej pory jeszcze raz powtarzam jest w 100% legality

No pewnie. Możesz oczywiście też skopiować płytę od kolegi.

Raczej nie, bo to już nie będzie “kopia zapasowa” ale kopia od kogoś.

A czym tak kopia “od kogoś” będzie się różnić od “zapasowej”? Licencja jest na system a nie na nośnik.

Kopiowanie oryginałów i oddawanie ich komuś to piractwo, które jest tępione na tym forum. Ale trzymajmy się tematu.

Jakie piractwo? Jest licencja? Jest. To o czym Ty tu mówisz? Piractwo byłoby, gdyby wziął płytę od kolegi i zainstalował system z jego numerem seryjnym. Tutaj nie ma żadnego piractwa.

Witam

Zbedna ta cała dyskusja , czasami warto przeczytać przyklejone wątki klik

Pozdrawiam

To, że MS twierdzi, że nie można zrobić kopii systemu OEM, to tylko jego aberracje. Polskie prawo pozwala na wykonanie kopii.