Vista - kilka pytań (wersje, OEM, BOX a 64bit )

Witam

Troche już czytałem Forum ale mam kilka pytań w związku z Vista

  1. Czy Win98 i Vista będzie pracować normalnie na jednym dysku ?

(jasne ze Win98 na FAT32 a Vista na NTFS ale czy Vista wykryje 98 i będze można wybrać jaki sys ma wystartować) ?

  1. Jaka jest różnica między Premium a Ultimate w normalnej pracy ? (nie chce sie rozczarować jak mi potem coś wyskoczy :slight_smile:

  2. Czy istnieje możliwość dostania od MS nowego klucza w przypadku spalenia płyty głownej ? W ciągu kilku lat pracy może sie tak zdarzyć że płyta ulegnie uszkodzemiu i wtedy pozostaje tylko praca bez aktywacji ?

  3. Z czym musze kupić Viste OEM… czy teraz to juz nie ma znaczenia ?

To tyle jak narazie :slight_smile:

  1. Tak ale tylko jeżeli masz 2 dyski. W przepadku jednego HDD użyj programu Paragon Boot Menager

  2. Ultimate jest wypasiona a więc może nieco wzrosnąć zapotrzebowanie na moc obliczeniową - teoretycznie

  3. Nie rozumiem pytania płyta nie ma nic do rzeczy, tylko żeby po wymianie coś ze starego kompa zostało to będzie legalnie

  4. Z niczym (nowa licencja OEM)

Płytę możesz zmienić, aktywacja będzie bezproblemowa - MICROSOFT trochę zmienił swoje podejście;

PŁYTA MA KLUCZOWE ZNACZENIE

Dzieki za odp

Slynna aktywacja… tzn… jak to jest tak naprawde… (moze ktos wie)

Kupuje nowego kompa… kilka potrzebnych oidzesopołów… nadchodzi pora aktywacji klucza w MS… i teraz… jesli po jakims czasie np pada plyta badz dysk to Vista “sprawdza” co jakis czas czy wszystko sie zgadza…okazuje sie ze nie… co teraz… ???

Czy tak jak gdzies czytalem zmienia Viste w wersje 30-sto dniowa a potem nie da sie uruchomic ??

Dzialam na legalnym poczciwym 98 ale chyba juz pora zmienic kompa a jak komp to i sys…ehhh…

Jeszcze raz o OEM

  1. Licencję OEM możesz nabyć samą (bez dodatkowego sprzętu);

  2. W procesie aktywacji generowany i wysyłany jest identyfikator sprzętu (reinstalacja systemu nie powoduje zmiany kodu - aktywacja działa);

  3. Jeżeli płyta główna zostanie wymieniona (awaria) - aktywacja może iść normalnie przez internet (miałem tak). Jezeli nie pójdzie to telefon do Microsoft i aktywujesz telefonicznie.

Microsoft przynajmniej tutaj zachował się po ludzku i zmienił swoje TWARDE zasady.

Dzieki za pomoc… w nastepnym tygodniu kupuje Viste Premium :slight_smile:

Złączono Posty : 03.02.2007 (Sob) 12:27

Czy na Vista bedzie dzialac SB Live Value (pierwszy Live od Creative) ??

A czy wymagane jest jakieś potwierdzenie na zmianę płyty głównej w wyniku awarii? Czy przejdzie trik, jeżeli po prostu kupie sobie nową płytę i zakomunikuję, że tamta się zepsuła? :).

Oczywiście na nowej płycie będzie inny socket dla procesora, więc pytanie czy pracownicy MS są na tyle hmm… głupi :)… by mi ją aktywować? :slight_smile:

Głupi, nie głupi ale idą na rękę.

Chyba ze bedziesz zmienial plyty co tydziento moze bedzie problem :slight_smile:

Trochę odpowiedzi, szczegółnie porównanie typów Visty!:

http://proline.pl/shop.php?id=news&subi … nia_s5ed2c

Nie wiem tego do kona wiec zapytam :slight_smile:

Jesli kupie Vista BOX Premium 32 bit to czy dostane tex wersje 64bit (poczta np) ??

mam live value, na poczatku nie dziala, ale po zainstalowaniu jakiegos update visty system sam rozpoznal i juz teraz smiga bez zadnego problemu.

Dobrze wiedziec… karta stara jak swiat ale dziala i przynajmniej nie trzeba bedzie wydawac kasy na nowa (dzwiekowki na plytach…roznie z nimi jest)