Vista kolejny raz padła - dlaczego

Witam

Muszę się wpisać do listy niezadowolonych użytkowników Visty. Choć na mojej starej konfiguracji nie sprawiała kłopotów, to teraz na nowej same. Zaznaczam, że Xp chodzi idelanie.

Moja konfiguracja:

ABIT IP35E

C2D E 440

GF Palit 8600 Sonic +

Corsair 2 x 1GB 667 MHZ

Fortron 350 WAT

Vista działała stabilnie wczoraj wieczorem wyłączyłem kompa i dziś kiszka: Oto problemy:

  • Vista się nie uruchomiła po załadowaniu biosu czarny ekran,

  • resartuje kompa,

  • Vista się uruchamia,

- wywaliło stery od karty graficznej. Miałem zainstalowane163.69_forceware_winvista_32bit_international_whql

-modem ST 330 działał na starych sterownikach znanych z XP niby działało, teraz modem jest zsynchronizowany, ale nie można ustanowić połaczenia, ponowna reinstalka nie pomaga nawet na nowych sterach pod Viste, vista nie wykrywa modemu, choć jest podłaczony a ikonka świeci na zielono,

  • aha w wydajności Vista miałem 1.0 przez gartę graficzną , choć gry działały dobrze.

Możecie mi powiedzić co jest powodem moich problemów. Domyślam się, że sterowniki, bo XP śmiga. Co mam instalować, żeby było ok. najgorsze, że jak coś się zgrzebie ze sterami od modemu to kiszka na maksa. Trzeba siedzieć pół dnia, żeby zadziałało.

no to coś nie tak.

Bardzo prawdopodobne że to przez sterowniki od karty graficznej

Pamiętam ze kiedyś na forum był post, który mówił o problemie i właśnie chyba przez te sterowniki ta karta graficzna miała tylko w wydajności 1.0

Co do reszty chyba jest tak jak mówi kolega wyżej. Zainstaluj starsze sterowniki i powinno być wszystko w porządku. :slight_smile:

Jak zainstalowałem Viste to też miałem 1.0. Zainstalowałem sterowniki i ocenka podniosła do 3.0 na konfiguracji niżej podanej.

Zainstaluj odpowiednie stery prawidłowo to powinno pomóc.

Witam

Zastanawiam się tylko jakie sterowniki zainstalować (nowsze czy starsze), które są stabilne??

Druga sprawa to skoro jest to wina sterownika, to dlaczego gry chodzą bez problemu, żadnych zawiech i błędów.

Kolejny problem, który mnie nurtuje to dlaczego wysypała się konfiguracja modemu ST 330, po tych błędach już niestety nie mogłem się połączyć z netem.

Pozdrawiam

Spróbuj zainstalować najpierw starsze. Sprawdź jak wtedy jest ze stabilnością systemu, a po pewnym czasie zainstaluj nowsze. :slight_smile: