Vista -komputer się nie uruchamia

Sorry , nie wiem do którego działu powinno być zakwalifikowane to pytanie.

Chodzi o to , że dwa dni temu kupiłem lapka toshiby Q40. Wszystko zainstalowałem , wgrałem sobie fotki z wakacji i winrara. To wszystko.Komputer był właczony przez noc . Rano wstaję i widzęna ekranie następujący komunikat:

Bad checksum(ROM (Data Block))

Press any key to continue.

Po naciśnięciu klawisza wyświetla się to:

The file is possibly corrupt. The file header checksum does not match the computed checksum.

O co chodzi. Klawisz F8 ani płyta recovery nic nie dają . Co mam robić ? serwis??? :o :o

System Vista Ultimate 32bit

aficio , błąd jest z pamięcią ROM, najlepiej będzie go zanieść do serwisu

Ale co mogło być powodem uszkodzenia ten komputer ma 2 dni! !!

nie chodzi o pamięć RAM którą masz w kościach tylko o pamięć stałą ROM która jest częścią płyty głównej :slight_smile: A serwisy najczęściej dla przykładu choćby przez kilka dni trzymają sprzęt u siebie :frowning:

Pzdr.

Pamięcią ROM jest np. BIOS Twojego komputera. Uszkodzenie tego elementu to poważna sprawa. Nie zwlekaj - skontaktuj się z seriwsem (najlepiej telefonicznie) i zanieś komputer. To czy stało się to po 2 dniach czy 4 miesiącach - nie ma znaczenia. Element był felerny i dobrze, że wyszło to wcześnie. Poza tym masz gwarancję, i dobrze, bo wymiana elementu to spory koszt.

Bardzo wielkie dzięki za porady. Laptop już oddany do serwisu. Podobno mają wymienić kości pamięci , których nie ma w Polsce :twisted: #-o :o . Ale do czwartku mają się uporać. Zobaczymy. Jeszcze raz dzięki. :smiley:

W dniu 29.06.2008 , o godzinie 19:36 został dopisany post przez aficio

Dzięki za porady . Kostka wymieniona . Kompik chodzi jak złoto. I nawet serwis się wyrobił przed czasem.

W dniu 29.06.2008 , o godzinie 19:38 został dopisany post przez aficio

Dzięki za porady . Kostka wymieniona . Kompik chodzi jak złoto. I nawet serwis się wyrobił przed czasem.