VISTA- Kontrola konta użytkownika!


(yendra$) #1

Witam!

Mam takie pytanie; jeżeli tylko ja praktycznie korzystam z tego komputera czy jest sens włączać samemu sobie funkcję "Kontrola konta użytkownika" i otwierać sobie bezsensowne okienka ??? :evil:


(Nowy10) #2

jeśli chcesz być bezpieczniejszy to jest

zawsze lepiej być chronionym


(W Kowaluk) #3

Fajnie by było gdyby ten mechanizm rzeczywiście zwiększał bezpieczeństwo, ale to tylko atrapa i chwyt marketingowy. Polecam lekturę:

http://theinvisiblethings.blogspot.com/ ... y-day.html

http://theinvisiblethings.blogspot.com/ ... -joke.html


(Kubakuderski) #4

ale w wiekszosci przypadków, prawie zawsze wyswietla zgode gry przyjdzie nam nieproszony wirus......

ps. ja bym tego nie wylaczal.....ale jak koniecznie nie chcez tracic 0,2 sekundy na jedno kliknięcie, to zassaj se surniese vista konfiguratora


(yendra$) #5

Bardzo dziękuję za info.,ale ja nie wierzę do konca w to że daje Wielkie zabezpieczenie dla całego Systemu wystarczy przeczytać opisy wszystkich składników w Centrum zabepieczeń, ta funkcja jest traktowana marginalnie i jest ostatnim zapisem- " Inne zabezp. OK" :?


(Greenpigmej) #6

Okienka są sensowne a włączasz je nie SOBIE tylko WIRUSOWI. Jesli bowiem takie wrogie oprogramowanie wywoła czynność wymagającą akceptacji to samo sobie (w założeniu) nie naciśnie potwierdzenia. Zobaczysz wtedy monit którego sam nie wywołałeś. Zabezpieczenie jest po to żeby Cię chronić, a nie przeszkadzać.


(yendra$) #7

@Cpt.Pigmej - Poczytaj sobie na pierwszej stronie http://www.vista.dobreprogramy wypowiedż nr7 z 29.08.2007 - BeyondTrust prezentuje rozeiązanie problemu z UAC. :?


(Greenpigmej) #8

UAC nie jest "problemem". A już na pewno nie dla wszystkich. Jest to pewna forma zabezpieczenia.

A to co zaproponowało BeyondTrust to nic innego jak płatne rozszerzenie funkcjonalności UAC. Po prostu UAC działa nadal (lub jest wyłączone), ale nad nim jest ten soft i przez to nie pojawiają się okienka.


(Dawiddd55) #9

Jak dla mnie ta funkcja jest trochę za bardzo przekombinowana. Chodzi mi głównie o to że nie można żadnego programu dodać do autostartu bo jest blokowany przy uruchomieniu systemu, co jest bardzo denerwujące. Jak narazie nie wykombinowałem jak tu zmienić. Gdyby ktoś coś wiedział jak to wyłączyć byłbym wdzięczny.