Vista - kopia systemu

(Lukasz700) #1

Witam,

Niecały rok temu kupiłem notebooka marki Fujitsu-Siemens w MM. Przy kupnie pytałem się jaki system jest wgrany, odpowiedzieli Vista Home Basic. Spytałem się czy jest on dodany na płycie, odpowiedzieli - nie, jest wgrana kopia dzięki której zawsze będziemy mogli cofnąć się do początku i mieć zainstalowany czysty system.

Właśnie doszedłem do tej chwli gdy odczuwam różnice, komputer nie chodzi już tak szybko jak kiedyś. Wytłumaczy mi ktoś jak mam wgrać tą kopie co "niby" mam ją na dysku by mieć wgrany czysty system na komputerze?

Pozdrawiam.

(Mihau X64) #2

Resetujesz komputer i wciskasz klawisz odpowiedni dla teojego komputera aby aktywować ukrytą partycję. Np. F11 lub F12 bądz inną konfiguracje ale co i jak powinieneś mieś wyświetlane na ekranie komputera :wink:

(Lukasz700) #3

Wszystkie dane znikną z komputera czy tylko z dysku na którym jest system?

Nie wiem czemu ale jak włączam F11 po starcie systemu to mam tylko by uruchomić system z HDD i CD. Nie mam żadnego Recovery.

Jakieś sugestie?

(Lukasz700) #4

^up

(Domel) #5

Na 99% znikną wszystkie dane zapisane w komputerze .wróci on do stanu w jakim był przy pierwszym uruchomieniu(stan fabryczny).Uruchomić system z hdd to właśnie przywrócenie go z ukrytej partycji. Tak poza tym to na pewno masz w kompie instrukcje obsługi programu który to robi , jest on dołączany przez producenta laptopa trzeba tylko poszukać.To będzie jakieś fujitsu recorvery albo coś takiego ,warto to zrobić ,bo na przykład w moim przypadku(acer), aby móc korzystać z niektórych jego funkcji w tym tej najważniejszej do przywracania systemu musiałem wprowadzić hasło.A tak poza tym to w google też trochę o tym jest.Choćby tutaj http://forum.laptopy.info.pl/printview. ... 78&start=0

(Irosan) #6

W laptopie Fujitsu-Siemens jest rozwiazana dosyc dziwne sprawa przywracania systemu. Gdyż przy uruchomianiu kompa należy nacisnać F8 aż do pojaiwenia się menu wyboru sposobu uruchomienia visty(tryb awaryjny, tryb normalny etc.). Wtedy powinienieś mieć dodtakową opcje w tym menu "Napraw komputer"(na samej górze). Po kliknieciu wchodzi ci do specjalnego srodowiska windowsa o nazwie WinPE. Powinno ci się ukazać menu w jaki spsoób chcesz naprawić, gdzie ostatnią opcją powinno być Fujitsu recovery(lub coś w podobie) do odzyskania systemu. Tu mała uwaga przekopiuj wszystkie dane na dysk D(lub pendrive) gdyż ta aplikacja usuwa wszelkie dane tylko z C i zrób płytki z windowsem jak nie masz z zestawem powinienieś mieć tą opcje.

Napisz czy ci poszło wedle instrukcji powyzej.