Vista kupiona ze sprzętem i problemy z nią zwiazane

Witam stałem sie posiadaczem lapka hp nx 7300 z vistą na pokładzie… :?

no i są z nia problemy ;/

czy znacie jakieś metody optymalizacji visty ?

na dzień dobry żre mi 600 mb ram (mam 1 GB)

instalowanie programu czy też odinstalowanie trwa dość długo (napewno znacznie dłużej niż w xp)

długi start i długie zamykanie sysa ;/

no szczerze mam juz jej dość :stuck_out_tongue:

vista basic 32 bit

kolejne pytanie jak pozmieniać wielkość partycji ?

oczywiści nie mam płytki z vistą jedynie recovery ;/

kolejne pytanie

przy prubie instalacji XP wyskakuje że nie ma zainstalowanego żadnego dysku twardego :? jakieś lekarstwo na tą dolegliwość ? :>

kolejne pytanie …

przy jakim indeksie wydajności ta vista nie muli ? niby jest 3,1 a działa tak że mam natrętne myśli o jak najszybszym formacie ;/

http://xp.net.pl/art/vista_opt.html

To bardzo dziwne że pomimo niezłego wyniku tak ci zamula kompa. Tym bardziej że to Vista Basic. Ja mam 3,8 na Viście i chodzi wspaniale.

Proponuje więc zapoznać się ze stroną którą podał nowy10 w powyższym poście.

Jeżeli to dysk SATA to powinieneś dostać dyskietkę z sterami do dysku twardego. Wtedy powinno ci wykryć twardziela.

Zapewne ustawienie “native sata” na “disable” w BIOS-ie

dokładnie tak :stuck_out_tongue:

wyczytałem to na forum HP :stuck_out_tongue:

czy wiecie ocb z tą opcją ?;>

bo w mam teraz wątpliwości czy teraz spowrotem ustawić ta opcje tak jak było wcześniej czy zostawić ?

no stacji dyskietek w lapku nie mam .

pozatym nie dostałem nic :? sys jest na partycji recovery ;/

a żeby było zabawnie stery na stronie HP dedykowane pod mój sprzęt cos nie bardzo chcą z nim działać :lol:

no ja też tak myślę :?

ależ zrobiłem to :slight_smile:

p.s. jeśli by to kogoś interesowało (sam szukałem tego typu info jak się mają lapki do PC )

mój lapek czyli core 2 duo t5500 (1,66 ghz) 1 gb ram i grafa intel 950

ma wydajność nieco wiekszą niż mój stacjonalny PC amd 64 3000+ 1 GB ram i gf 5200 fx

bosz… hp

indeks wydajności swoje a sprzęt swoje. Przy bardzo dobrym procku, ramie i hdd jak masz grafike zintegrowaną to przeważnie pokaze coś w okolicy 2,9-3,2 bo indeks pokazuje najniższy szczegółowy wynik jako wynik ogólny :confused:

Jak już nie raz się przejawiało… 1gb to za mało jak na optymalne działanie visty.

Zostaw. U mnie ta opcja jest stale włączona i instalowałem ostatnio Vistę bez problemu