Vista +lan +sieć niezidentyfikowana

Witam

Zgłaszam sie z pewnym problemem, przeczytałem już mase artykułów, nie tylko na google ale też w pomocy Microsoft, przeglądałem fora itd, itp i nic :confused:

Problem:

Mam na laptopie Viste, podpinam kabel od dostawcy internetu, daje na sztywno IP, maske, brame, DNS i nic z tego, nie łączy sie. Pojawia się komunikat “Sieć niezidentyfikowana” i dostęp tylko lokalnie. Wiem, że jest to bardzo częsty problem ale nie znalazłem nigdzie rozwiązania, które by mi pomogło:(

Próbowałem wszystkiego:

  • adres fizyczny karty mam dobry (zmieniłem na odpowiedni, po ktorym jestem rozpoznany przez dostawce i taki mi wyświetla po wpisaniu ipconfig /all) chyba ze wyświetla dobry, a mógł zostać nadal fabryczny…

  • wyłączyłem TCP/IPv6, bo niektórzy użytkownicy Visty gdy to zrobili to u nich działał internet,

  • odinstalowałem Nortona, bo podobno też blokował,

  • w zaporze Windowsa ustawiłem żeby nie blokowało połączeń przychodzących,

  • Avasta też wyłączyłem

  • i chyba ze 100 razy sprawdziłem czy dobrze wpisałem IP itd.

I nic…

Pod XP działa fajnie, wszystko jest ok, wystarczyło wpisać dane połączenia i już, a Vista oczywiśce problemowa jest:/

Pod Vistą czasami jeszcze wyświetla komunikat

Problem jest nastepujący System Windows wykrył konflikt adresów IP

Inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer…

Ale skoro na XP działa, to już sam nie wiem co jest grane:/

Pomóżcie

"Ktoś tam " raz miał taki problem że nie miał neta bo mu IP “ukradłem” (czyt.pomyliłem się w IP) i miałem neta a on nie bo włączyłem pierwszy od nie go kompa a za drugim razem ja nie miałem bo on pierwszy włączył.Więc pójdź do dostawcy i się go spytaj czy ktoś nie ma takiego samego IP.Jesteś w sieci osiedlowej ? Więc to możliwe. Masz w XP nadal wpisane IP ? Jeśli tak to skasuj i Viście wpisz od nowa i uruchom ponownie kompa bo to on może blokuje.

Rozwiązałem już zagadkę! :slight_smile:

Do wszystkich, którzy mają ten problem - to wina sterowników pod karte sieciową.

Ja to miałem akurat na Asusie F5R , sciagnąłem sterowniki do mojej karty (w tym przypadku Atlantis L2) pod XP, tak pod XP i zainstalowałem na Viscie! Widocznie sterowniki Vistowe nie dają rady, są jakieś ułomne.

Mam nadzieję, że to Wam jakoś pomoże bo u mnie działa już elegancko.

W razie pytań piszcie, pomogę.

Pozdrawiam

Witaj p.lojewski

W sieci posiadam 4 laptopy z Vista, którym DHCP nie przydziela IP (na kompach z XP DHCP przydziela IP).

Na dwóch laptopach po ustawieniu recznie IP,Maski i DNS polacznie z internetem jest.

Na pozostalych dwóch po ustawieniu recznym, Vista tworzy cos takiego

komputer ----------> Siec Publiczna -------X-----> Internet

zamiast: komputer ------------> Internet

Po usunieciu “Siec Publiczna” wyglada nastepuj?co

komputer -------X-----> Internet

Problem wydaje się ten sam co u Ciebie, więc przetestuje opcje zmiane sterowników ;]

Dzieki za info, dam znać czy udało mi się.

Dokładnie tak, ja też tak miałem i ta zmiana sterowników pomogła :slight_smile:

Daj znać, daj, jak nie pomoże to będziemy coś innego wymyślać:)

Pzdr

Wymieniłem koncówke kabla, bo co chwila mi zrywało połączenie jak poruszyłem kablem. Po wymianie, odziwo zadziałał net.

i jest

komputer ----------> Siec Publiczna ------------> Internet

Więc został mi jeszcze jeden latptop, do zrobienia.

Jest to Asus więc może być to wina sterowników od karty sieciowej.

witam

Też mam ogromny problem z tym, że pojawia mi sie komunikat o niezidentyfikowanej sieci. Dodam, że neta mam z kablówki (ale tak samo było u poprzedniego lokalnego dostawcy). Poza tym, co najciekawsze (a może najgorsze brrr…) raz ma neta i wtedy pojawia się komunikat na połączeniu sieciowym - dostęp: lokalne i internet, a innym razem net mi się rwie i jest komunikat - dostęp: tylko lokalne. Przerwy w dostępie do neta są nawet kilkugodzinne!

System pokazuje, że karta sieciowa działa poprawnie ale myślę, że to właśnie ona odpowiada za te problemy. A być może mam źle skonfigurowane połączenie ale to raczej odpada bo przecież iternet czasem sie pojawia.

Pewnie coś źle skonfigurowałeś,idź do dostawcy weź jeszcze raz kartkę z ustawieniami i wpisz od nowa,albo pewnie coś robią.

Mam ten sam problem, podłączam wtyczkę wszytko się konfiguruje a później wychodzi ten sam błąd co u poprzedników. Próbowałem zmienić sterowniki ale to nic nie daje, ciągle wyskakuje informacja że sterowniki są aktualne. Co mam zrobić??

Może w Viscie jest błąd albo bug,poczekajcie na service packa.

Czyli nic nie da się zrobić??

Nie mam Visty więc nie wiem,ale dużo sterów ma konflikt z Vistą a service pack to naprawi.

Poczekajcie, nie długo wyjdzie.

U mnie ten sam problem tyle, że nie zauważam tego bo niby nie ma połączenia z internetem a ja moge się łączyć :shock: SP naprawi ten błąd ale może to też być wina sterów.